Гройсман про загибель Окуєвої: Вічна пам'ять справжньому патріоту України
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман перебував у Канаді, коли одержав повідомлення про загибель дружини екс-командира міжнародного миротворчого батальйону імені Дудаєва Адама Осмаєва Аміни Окуєвої.
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман назвав загиблу 30 жовтня дружину екс-командира міжнародного миротворчого батальйону імені Дудаєва Адама Осмаєва Аміну Окуєву справжнім патріотом України. Про це він написав у своєму Facebook.
"Перебуваючи з офіційним візитом у Канаді, отримав трагічну звістку про загибель Аміни Окуєвої. Важко добирати слова, коли гинуть люди. У серці – лише сум і скорбота. Вічна пам'ять справжньому патріоту України", – написав прем'єр.
Увечері 30 жовтня біля залізничного переїзду в Глевасі Київської області невідомі з автоматичної зброї відкрили вогонь по автомобілю, у якому перебували Осмаєв і його дружина Окуєва. Жінка померла від пострілу в голову. Осмаєв дістав поранення, але загрози його життю немає.
Постраждалий заявив, що до вбивства Окуєвої і замаху на народного депутата від Радикальної партії Ігоря Мосійчука причетна одна терористична група.
Член колегії МВС, народний депутат Антон Геращенко повідомив, що нападників було двоє. Він додав, що головними версіями вбивства є дії російських спецслужб із метою дестабілізації обстановки в Україні, а також помста Осмаєву з боку оточення лідера Чечні Рамзана Кадирова.
1 червня в Києві на Осмаєва скоїв замах злочинець, який видавав себе за журналіста. Окуєва знешкодила його за допомогою вогнепальної зброї. Зловмисник дістав поранення, його було госпіталізовано. У нападі на Осмаєва підозрюють чеченського кілера із Санкт-Петербурга Артура Денісултанова-Курмакаєва на прізвисько Дінго. 7 червня Голосіївський райсуд Києва заарештував його без права застави.
В Україні Осмаєва підозрювали в підготовці теракту проти президента Володимира Путіна. РФ робила запит про його екстрадицію у 2012 році.
18 листопада 2014 року суд в Одесі зняв з Осмаєва обвинувачення в замаху на Путіна і визнав винним за трьома статтями Кримінального кодексу України – "незаконне поводження з вибуховими речовинами", "знищення чужого майна з необережності" і "перетинання державного кордону України за підробленими документами". Його засудили до двох років і дев'яти місяців ув'язнення (цей термін дорівнював проведеному в СІЗО) і звільнили просто в залі суду.
Після цього Осмаєв і його дружина вирушили добровольцями на Донбас, служили в полку міліції особливого призначення "Київ". У лютому 2015-го, після загибелі командира Іси Мунаєва, Осмаєв очолив добровольчий батальйон імені Джохара Дудаєва. Зараз підрозділ не бере участі в бойових діях.