Маляр: Убивство Окуєвої – страшний діагноз того, що відбувається в Україні. Наші вороги вільно і спокійно тут почуваються
Убивство військовослужбовця і громадського активіста Аміни Окуєвої стало можливим через те, що криміногенна ситуація в Україні вийшла з-під контролю правоохоронних органів, заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" юрист, експерт-кримінолог Анна Маляр.
Для скоєння злочинів, на зразок убивства військовослужбовця і громадського активіста Аміни Окуєвої, Росія вербує громадян України, заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" юрист, експерт-кримінолог Анна Маляр.
"Українське питання посилило розбіжності між представниками чеченського народу. Ті, хто виступав за незалежність Ічкерії, підтримали Україну у війні проти РФ. Ці люди воювали в АТО на нашому боці, оскільки у нас спільний ворог – Путін (президент РФ Володимир Путін. – "ГОРДОН"). Проте є частина чеченців, яка знайшла спільну мову з Путіним. І вони вороже ставляться до України. Зараз на території нашої країни перебувають і ті, й інші. Для правоохоронних органів це не секрет. І про те, що Окуєвій загрожувала смертельна небезпека, знали всі. Вона й сама про це відкрито говорила. Якщо її вбивство – частина гібридної війни, чому не проводять антидиверсійної роботи? Адже для скоєння таких злочинів вербують людей безпосередньо в Україні. Тобто виконавцями можуть бути наші громадяни", – підкреслила юрист.
За її словами, для дестабілізації ситуації в Україні Росія використовує кримінальні угруповання.
"Убивці, що приїжджають в Україну, або привозять зброю із собою, або купують її вже тут. Держава має контролювати цей процес. Убивство Окуєвої – страшний діагноз того, що відбувається в Україні. Наші вороги вільно і спокійно тут почуваються. Ситуація вийшла з-під контролю правоохоронців. Росія використовує різні методи боротьби з нашою країною. Зокрема, в Україну засилають велику кількість російського криміналітету, зокрема представників чеченського народу, які дружать із Путіним. Вони руйнують Україну, скоюючи, серед іншого, звичайні злочини, які ніяк не пов'язані з політикою. І виникає запитання: чому їм ніхто не протистоїть?" – зазначила Маляр.
Увечері 30 жовтня біля залізничного переїзду в Глевасі Київської області невідомі з автоматичної зброї відкрили вогонь по автомобілю, у якому перебували командир українського добровольчого батальйону імені Джохара Дудаєва Адам Осмаєв і його дружина Окуева. Жінка померла від пострілу в голову. Осмаєв дістав поранення, але загрози його життю немає.
Постраждалий заявив, що до вбивства Окуєвої і замаху на народного депутата від Радикальної партії Ігоря Мосійчука причетна одна терористична група.
Національна поліція ввела план-перехоплення "Сирена" у Київській та сусідніх областях.
Радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко повідомив, що нападників було двоє. Він додав, що головними версіями вбивства є дії російських спецслужб із метою дестабілізації обстановки в Україні, а також помста Осмаєву з боку оточення лідера Чечні Рамзана Кадирова.
1 червня в Києві на Осмаєва скоїв замах злочинець, який видавав себе за журналіста. Окуєва знешкодила його за допомогою вогнепальної зброї. Зловмисник дістав поранення, його було госпіталізовано. У нападі на Осмаєва підозрюють чеченського кілера із Санкт-Петербурга Артура Денісултанова-Курмакаєва на прізвисько Дінго. 7 червня Голосіївський райсуд Києва заарештував його без права застави.