Манафорт просить суд не переводити його до в'язниці у Вашингтоні
Екс-глава виборчої кампанії президента США Дональда Трампа Пол Манафорт скаржився, що віддаленість в'язниці у штаті Вірджинія від Вашингтона заважає йому готуватися до засідань.
Адвокати екс-глави виборчої кампанії президента США Дональда Трампа Пола Манафорта 10 липня звернулися до суду із проханням не переводити їхнього підзахисного із сільської в'язниці у штаті Вірджинія до Вашингтона. Про це повідомляє телеканал NBC News.
Згідно із судовими документами, прохання надійшло того самого дня, коли суддя задовольнив клопотання Манафорта про переведення.
У новому клопотанні юристи політтехнолога заявили, що питання відстані від в'язниці до суду і пов'язані із цим незручності поступаються питанню безпеки. Адвокати вважають, що у Манафорта виникнуть проблеми під час переведення на нове місце за два тижні до судового розгляду.
Останнім часом Манафорт скаржився, що обмеження у в'язниці у Вірджинії та віддаленість її від суду заважають йому готуватися до процесу. Однак у новій заяві йдеться, що він "шанобливо просить суд дозволити йому залишитися у нинішньому місці тримання під вартою".
15 червня окружний суддя у Вашингтоні змінила запобіжний захід для Манафорта із застави на тримання під вартою. За даними слідчих, колишній глава виборчого штабу Дональда Трампа, обвинувачений у змові проти США, намагався впливати на свідків у його справі.
30 жовтня 2017 року Манафорта і його колишнього помічника Ріка Гейтса обвинуватили у змові проти Сполучених Штатів. Спочатку їм висунули обвинувачення за 12 пунктами, але 23 лютого 2018 року перелік розширили до 32 пунктів. За версією слідства, політтехнологи отримали "десятки мільйонів доларів" під час роботи в Україні. Із 2006-го до 2015 року вони провели через офшори більше ніж $75 млн. Манафорт нібито привласнив понад $30 млн і приховав це від влади США. Гейтс, за версією слідства, відмив більше ніж $3 млн.
Обидва перебували під домашнім арештом, але у грудні 2017-го суд дозволив Манафорту переїхати до Флориди і зобов'язав його носити електронний браслет.
4 червня 2018 року офіс Мюллера, який розслідує ймовірне втручання Росії у перебіг виборів президента США 2016 року, висунув Манафорту чергові обвинувачення і просив суд знову заарештувати його.
У 2000-х роках Манафорт, який консультував в Україні Партію регіонів, прем'єр-міністра, а згодом президента Віктора Януковича, співпрацював із холдингом мільярдера Ріната Ахметова СКМ. За даними Bloomberg, він повідомив у міністерство юстиції США, що одержав від Партії регіонів $17,1 млн. Ім'я Манафорта фігурує в "чорній бухгалтерії" Партії регіонів.
За даними Associated Press, із 2006-го до 2009 року Манафорт таємно працював на мільярдера Олега Дерипаску в інтересах президента РФ Володимира Путіна. Політтехнолог нібито розробив стратегію, яка передбачала дискредитацію антиросійської опозиції у пострадянських країнах.
Із березня до серпня 2016 року Манафорт займався виборчою кампанією Трампа.