Суд зобов'язав Мюллера назвати політиків, які отримували гроші від Манафорта за лобіювання інтересів влади Януковича
Спеціальному прокурору Робертові Мюллеру федеральний суд округу Колумбія не дозволив публікувати конкретних імен і назв компаній, які фігурують в обвинувальних документах проти політтехнолога Пола Манафорта. Інформацію про осіб, що працювали в інтересах української влади часів президента Віктора Януковича, одержать лише адвокати Манафорта.
Федеральний суд округу Колумбія наказав спеціальному прокурору Роберту Мюллеру до 15 червня назвати всіх осіб та всі організації, які політтехнолог Пол Манафорт залучав для лобіювання інтересів влади України часів президента Віктора Януковича. Про це 12 червня повідомило Politico.
Водночас Мюллер не повинен публікувати конкретних імен і назв компаній, які в обвинувальних документах приховані під псевдонімами. Суд розпорядився надати цю інформацію лише адвокатам Манафорта.
Видання назвало це "рідкісною перемогою" захисту політтехнолога. Список дасть можливість адвокатам Манафорта підготуватися до суду, призначеного на 17 вересня.
У 2000-х роках Манафорт, який консультував в Україні Партію регіонів, прем'єр-міністра, а згодом президента Януковича, співпрацював із холдингом мільярдера Ріната Ахметова СКМ.
30 жовтня 2017 року Манафорта і його колишнього помічника Ріка Гейтса обвинуватили у змові проти Сполучених Штатів. Список злочинів, який їм інкримінують, кілька разів розширювали. За версією слідства, політтехнологи отримали "десятки мільйонів доларів" під час роботи в Україні. Із 2006-го до 2015 року вони провели через офшори більше ніж $75 млн. Манафорт нібито привласнив понад $30 млн і приховав це від влади США. Гейтс, за версією слідства, відмив більше ніж $3 млн.
23 лютого 2018 року останній пішов на угоду з прокурорами, частково визнавши свою провину.
Того самого дня Манафорта обвинуватили у таємних виплатах європейським політикам за лобіювання інтересів уряду України часів Януковича. За інформацією слідства, політтехнолог, використовуючи офшорні рахунки, виплатив політикам із "габсбурзької групи" €2 млн, хоча вони створювали видимість, що є незалежними аналітиками. Стверджують, що групою керував колишній європейський канцлер, імені якого в обвинуваченні не вказали.
26 лютого екс-канцлер Австрії Альфред Гузенбауер визнав, що отримував гроші за лобізм зближення України та Євросоюзу від "американської чи англійської компаній", але запевнив: жодних ділових стосунків із Манафортом чи Януковичем у нього не було.
15 червня Манафорту мають висунути нові обвинувачення.