Нафтопродукти з танкера Delfi течією рознесло вздовж усього одеського узбережжя – еколог Балінський G

Балінський: Навіть кілограма важких фракцій буде достатньо, щоб накрити тонкою плівкою кілометрів водного плеса
Фото: Владислав Балинский / Facebook

Наскільки серйозними є наслідки аварії танкера Delfi біля берегів Одеси, можна буде оцінити навесні, коли почнеться потепління, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" одеський еколог, голова громадської організації "Зелений лист" Владислав Балінський.

Нафтопродукти з танкера Delfi, який перекинувся біля берегів Одеси, течією рознесло вздовж усього узбережжя, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" одеський еколог, голова громадської організації "Зелений лист" Владислав Балінський.

"Я був учора на місці події. Протягом перших годин після того, як перекинувся танкер, уміст нафтопродуктів у воді перевищував норму у 156 разів. Але це було локально. І вимірювання робили з місця. Інша річ, що робити вимірювання у шторм і сильний вітер – безперспективне заняття. Позавчорашні вимірювання продемонстрували, що вміст нафтопродуктів знизився в десятки разів. Також через шторм неможливо було обмежити поширення пального. І оскільки заходів щодо збирання нафтопродуктів не проводили, можна зробити висновок, що мастила перетворилися на емульсію і з часом поширилися вздовж усього одеського узбережжя. Ураховуючи особливості течії, нафтопродукти "розтяглися" уздовж пляжів у бік Чорноморки. Розлита речовина схожа на солярку, також було помітно мазутні плями на кшталт відпрацьованих мастил або важкого палива. Запах долинав аж до Французького бульвару, тому, я гадаю, що розлили більше, ніж 150 літрів. Адже 150 – це не такий великий обсяг, щоб сморід стояв на весь прибережний район", – підкреслив еколог.

За його словами, ступінь завданої шкоди можна буде оцінити навесні, коли почнеться потепління.

"Судно до останнього моменту було на плаву. Воно не мало жодних пробоїн і просто дрейфувало. Потім течією його затягло на хвильорізи. Але забруднювальний чинник набагато серйозніший, ніж це зараз намагаються подати. Джерело забруднення поки що не ліквідовано. Усередині судна можуть бути тонни нафтопродуктів. І щоб вони не вилилися назовні, із судна треба відкачати воду й утилізувати забруднений вміст. А також перешкоджати подальшому поширенню нафтопродуктів. Адже в разі підвищення температури можуть статися нові викиди. Значно простіше й дешевше зараз вивчити судно й ізолювати відсіки з нафтопродуктами. Але жодних робіт не проводили. Навіть кілограма важких фракцій буде достатньо, щоб накрити тонкою плівкою кілометри водного плеса. Звісно, ступінь серйозності події ми знатимемо вже навесні, коли почне теплішати", – зазначив Балінський.

Увечері 20 листопада через негоду танкер зірвало з якоря. Його намагалися взяти на буксир, але через шторм не вдалося цього зробити. Delfi повільно дрейфував біля пляжу "Дельфін", доки не сів на мілину. Він перекинувся, судно затопило.

Троє моряків з танкера – громадяни України, їх евакуювали 22 листопада. За даними ЗМІ, танкер Delfi міг бути залученим до контрабанди нафти.

Після корабельної аварії вміст нафтопродуктів у цій акваторії став перевищувати норму у 157 разів.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом аварії танкера Delfi.