Найєм про вбивство Окуєвої: Кожен такий удар підриває довіру до спецслужб
Народний депутат від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм, коментуючи загибель українського військовослужбовця і громадського діяча Аміни Окуєвої, заявив, що "мирна територія стає мирною лише умовно".
Убивство військовослужбовця і громадського діяча Аміни Окуєвої позначиться на репутації українських спецслужб. Про це у Facebook 31 жовтня заявив народний депутат України від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм.
За його словами, "мирна територія стає мирною лише умовно".
"Зрозуміло, що все завбачити і передбачити неможливо – війна є війна. Але важко заперечувати й те, що кожен такий удар ще більше підриває довіру до правоохоронних органів і спецслужб. І це до того, що за три роки військових умов у нас виросла ціла хвиля гарних офіцерів, солдатів, розвідників і службістів", – зазначив нардеп.
Незважаючи на це, Найєм уважає, що "обличчя" спецслужбам та органам роблять тиловики, які забезпечують роботу тіньових потоків, прослуховування політичних опонентів і "відпрацювання" бізнесу".
"Мені складно уявити собі таке в Ізраїлі чи будь-якій іншій країні, яка воює. А поки вони зайняті собою, ми починаємо звикати до вбивств, вибухів, терактів і замахів на наших вулицях", – додав політик.
Увечері 30 жовтня біля залізничного переїзду у Глевасі Київської області невідомі з автоматичної зброї відкрили вогонь по автомобілю, у якому перебували доброволець Адам Осмаєв та його дружина Окуєва. Жінка померла від пострілу в голову. Осмаєв дістав поранення, але загрози його життю немає.
Потерпілий заявив, що до вбивства Окуєвої та замаху на народного депутата від Радикальної партії Ігоря Мосійчука причетна одна терористична група.
Національна поліція ввела план-перехоплення "Сирена" у Київській та сусідніх областях.
1 червня в Києві на Осмаєва здійснив замах злочинець, який видавав себе за журналіста. Окуєва знешкодила його за допомогою вогнепальної зброї. Зловмисник дістав поранення, його було госпіталізовано.
Напад скоїв чеченський кілер із Санкт-Петербурга Артур Денісултанов-Курмакаєв на прізвисько Дінго.
В Україні Осмаєва підозрювали в підготуванні теракту проти президента Володимира Путіна. РФ робила запит про його екстрадицію у 2012 році.
18 листопада 2014 року суд в Одесі зняв з Осмаєва обвинувачення в замаху на Путіна і визнав винним за трьома статтями Кримінального кодексу України – "незаконне поводження з вибуховими речовинами", "знищення чужого майна з необережності" і "перетинання державного кордону України за підробленими документами". Його засудили до двох років і дев'яти місяців ув'язнення (цей термін дорівнював проведеному в СІЗО) і звільнили просто в залі суду.
Після цього Осмаєв і його дружина вирушили добровольцями на Донбас, служили в полку міліції особливого призначення "Київ". У лютому 2015-го, після загибелі командира Іси Мунаєва, Осмаєв очолив добровольчий батальйон імені Джохара Дудаєва. Зараз підрозділ не бере участі в бойових діях.