Пожежі в Луганській області. Поліція розглядає три основні версії займання
Серед основних причин займання лісу в Луганській області – погодні умови, необережне поводження з вогнем та навмисний підпал, повідомив голова Національної поліції України Ігор Клименко.
Поліція розглядає три основні версії займання лісу в Луганській області. Про це 8 липня під час засідання оперативного штабу на місці ліквідації наслідків пожежі заявив голова Національної поліції України Ігор Клименко, повідомляє пресслужба Нацполіції.
Серед основних причин займання – погодні умови, необережне поводження з вогнем та навмисний підпал.
"Слідчі розслідують кримінальне провадження за ч. 2 ст. 270 Кримінального кодексу України, це порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, яке спричинило загибель людей, майнову шкоду в особливо великому розмірі або інші тяжкі наслідки. Наразі розглядаються три основні версії причини загорання: вплив аномально високої температури повітря та погодних умов, необережне поводження з вогнем сторонньою особою або ж умисний підпал із хуліганських чи інших мотивів. Однак остаточна причина буде встановлена лише після проведення комплексу необхідних експертиз", – підкреслив Клименко.
Також він додав, що зараз серед завдань правоохоронців – не допустити випадків мародерства. У зв'язку з цим було створено додаткові мобільні групи поліцейських, які посилено патрулюють райони, де сталася пожежа.
До документування та фіксації обставин надзвичайної події залучено понад 20 слідчих у складі посилених слідчо-оперативних груп, створено пошукові групи оперативників блоку кримінальної поліції. До охорони публічної безпеки та порядку на місці ліквідації пожеж залучено понад 60 поліцейських.
Масштабна пожежа спалахнула вдень 6 липня поблизу села Осколонівка Новоайдарського району на території Боровського та Охтирського лісництв. Площа пожежі становила 50 га, до ранку 7 липня її локалізували, але через сильний вітер (до 25 м/с) та високу температуру повітря (+38 °C) вогонь поширився на сусідні села – Смолянинове, Капітанове й Воронове.
За даними ДСНС, станом на ранок 8 липня окремі осередки горіння лісових масивів фіксують поблизу цих трьох сіл. Рятувальники евакуювали 30 мешканців Смолянинового і дачного кооперативу "Вовче озеро", ще 30 людей відселили. У Смоляниновому 23 житлових будинки згоріли, а 36 пошкоджені вогнем, у "Вовчому озері" вогонь знищив 80 дачних будинків.
Інформація про кількість жертв пожеж різниться: ДСНС 8 липня повідомляла про трьох загиблих, пресслужба МВС увечері 7 липня – про шістьох. Уранці 8 липня представник українського омбудсмена на Донбасі Павло Лисянський розповів, що вночі кількість жертв зросла – у лікарні помер місцевий житель 1962 року народження, який дістав термічні опіки.