Причиною вибуху на шахті "Східкарбон" стало порушення техніки безпеки – Лисянський
У міні-шахті "Східкарбон" було перевищено концентрацію газу метану, власнику шахти було невигідно проводити профілактику, щоб не відволікати людей, заявив представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський.
Причиною трагедії на шахті "Східкарбон" на окупованій території Луганської області стало порушення техніки безпеки. Про це заявив представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський в ефірі телеканала "112 Україна".
"За моєю інформацією, вже є дані на 90%, що була перевищена концентрація газу метану. Тобто, була порушена система техніки безпеки і не проводилися роботи для того, щоб не було скупчення метану у виробках, де працюють люди. Потрібно постійно проводити профілактику, щоб цього не сталося. Але це відволікає людей, а їх там небагато, це міні-шахта, там 20 людей. Тобто, відволікаючись, вони займалися цими роботами, а не видобутком вугілля, власнику шахти це не вигідно", – зазначив Лисянський.
Він нагадав, що вибух на шахті був не один. "Був один потужний вибух, потім ще два маленькі", – зазначив представник омбудсмена.
Вибух стався 25 квітня приблизно об 11.00. У той момент на зміні в шахті працювало 20 осіб. Троє піднялися самостійно. Сьогодні на поверхню дістали тіла 17 гірників.
Голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець у коментарі виданню "ГОРДОН" повідомив: "Рятувальникам "ЛНР" власними силами не вдалося провести подальші пошуково-рятувальні роботи, тому вони запросили служби з РФ. Ті перебували на відстані більш ніж 200 км. Мені незрозуміло, чому представники "ЛНР" не звернулися по допомогу до української влади та української гірничорятувальної служби. Зовсім поруч, у місті Лисичанськ, є цілий загін гірничорятувальної служби. Час втрачено".
Шахта "Східкарбон" – єдина міні-шахта на території Лутугинського району. Із другого півріччя 2014 року у зв'язку з бойовими діями її виробничу діяльність було припинено. У січні 2018 року шахта почала роботу, минулого року видобуток вугілля становив 29 868 тонн, зазначає ТАСС.