Романенко: Чому в Україні так часто вибухають склади з боєприпасами? У нас серйозний противник і багато розхлябаності
Міністерству оборони України необхідно якісно посилити охорону складів із боєприпасами, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.
Ухвалені військовою прокуратурою Центрального регіону України та Калинівським районним судом Вінницької області рішення по факту вибухів на складах боєприпасів у Калинівці не означають, що розслідування інциденту завершено, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.
"Розслідування прокуратури та рішення суду – це перше, що можна було зробити. Ці рішення може бути озвучено для громадянського суспільства, але це не означає, що справу закрито. Думаю, розслідування триває, але у воєнний час про це не говорять публічно. Чому в Україні так часто вибухають склади з боєприпасами? У нас серйозний противник і багато розхлябаності. Потрібно якісно поліпшити роботу охорони. Це стосується як людей, так і техніки. Причому сконцентруватися потрібно не тільки на наземній частині, але й захиститися від можливих ударів із повітря. Тобто працювати на випередження", – зазначив Романенко.
На його думку, причиною вибухів на складах стала робота диверсантів.
"Я одразу ж схилявся до версії, що вибухи складів у Калинівці – це наземна диверсія противника. Але слідство звело все до того, що причиною цього інциденту стали режимні порушення – на територію арсеналу пустили приватну цивільну структуру, яка порушувала правила безпеки. Відтак відповідальність лягла на майора з Військової служби правопорядку. Охорона військових арсеналів – це дуже серйозне завдання під час війни. А все розслідування звели до спрощеного бачення ситуації. Але є зовнішні ознаки того, що без спеціального забезпечення безладні приватники просто не могли б такого зробити", – наголосив Романенко.
Увечері 26 вересня на арсеналі Збройних сил України у Калинівці під Вінницею почали вибухати снаряди. На складі було 83 тис. тонн боєприпасів. Детонація боєприпасів припинилася тільки 3 жовтня.
Через вибухи евакуювали 30 тис. місцевих жителів, усі вони пізніше повернулися додому. Постраждало двоє людей, ніхто не загинув.
За словами прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, НП сталася через "зовнішню причину". Військова прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом диверсії.
Унаслідок вибухів у Калинівці держава зазнала збитків на суму $800 млн, заявив 27 вересня в ефірі телеканала NewsOne народний депутат від Блоку Петра Порошенка, секретар комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки й оборони Іван Вінник.
Військова прокуратура Центрального регіону України склала адміністративний протокол стосовно начальника режимної служби Вінницького зонального відділу Військової служби правопорядку майора Б. за статтею "недбале ставлення до військової служби". За даними прес-служби військової прокуратури, Калинівський районний суд Вінницької області притягнув його до адміністративної відповідальності "з накладенням штрафу в розмірі 2465 гривень".