Росія до трьох діб затримує іноземні судна, що йдуть в українські порти через Керченську протоку – Слободян
Затримання Росією іноземних суден, які йдуть у порти України, впливає на потужності прибережних регіонів України в Азовському морі, а також на економічну привабливість країни, заявив помічник голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян.
Помічник голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян заявив, що Росія до трьох діб затримує іноземні судна, які йдуть в українські порти. Про це він сказав 25 липня під час прес-конференції, повідомляє УНІАН.
"Російська Федерація зараз почала затримувати іноземні судна, які йдуть в українські порти, у Керченській протоці, затягуючи час надання дозволів проходу саме через Керченську протоку", – заявив Слободян.
Представник ДПСУ зазначив, що такі дії Росії впливають на потужності прибережних регіонів України в Азовському морі, а також на економічну привабливість країни.
18 травня Росія обмежила судноплавство для українських суден в Азовському морі через проведення бойових стрільб. Обмеження торкнулися тієї частини моря, що розташована ближче до Запорізької та Донецької областей України. Заборона діяла до 23 травня. Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що в Азовському морі можливі провокації через посилення десантних можливостей Росії.
9 липня віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд заявила, що російські спецслужби затримали в Азовському морі сім торгових суден, ще чотири судна – за кілька днів до того.
Спікер Державної прикордонної служби України Олег Слободян повідомив, що Росія 8–9 липня не затримувала жодних суден в Азовському морі, а законно зупиняла їх для огляду.
Із кінця квітня 2018 року російські прикордонники затримували українські судна в Азовському морі майже 100 разів, повідомив 11 липня Омелян.
Договір 2003 року передбачає, що Азовське море є внутрішніми водами України і РФ, розмежовується лінією державного кордону відповідно до угоди між сторонами. Згідно з документом, торгові судна і військові кораблі, а також інші державні судна під прапором РФ чи України, які експлуатують із некомерційною метою, мають в Азовському морі і Керченській протоці свободу судноплавства. Угоди про розмежування моря лінією держкордону так і не підписали.