Розробник програмного забезпечення M.E.Doc заперечує свою причетність до розповсюдження вірусу Petya
Оновлення програми електронного документообігу M.E.Doc не містило вірусів, запевняють представники компанії-розробника.
Твердження кіберекспертів, що активацію вірусу Petya, який уразив комп'ютери десятків українських організацій, спричинило оновлення програмного забезпечення M.E.Doc, – помилкові. Про це фірма, що розробила програму електронної звітності та документообігу, заявила на своїй сторінці у Facebook.
"Розробник M.E.Doc як відповідальний постачальник програмного продукту, слідкує за безпекою і чистотою власного коду. Для цього було укладено договори з великими антивірусними компаніями. Також перед випуском кожного оновлення M.E.Doc передає в антивірусні компанії свої файли для аналізу", – ідеться в повідомленні.
Актуальну версію пакета оновлень було випущено 22 червня, усі файли було перевірено на наявність будь-яких вірусів, стверджують у M.E.Doc.
"Жодного факту звернення користувачів про зараження вірусом персонального комп'ютера чи сервера за цей час зафіксовано не було. Піком поширення вірусної атаки є 27 червня, що не припадає на активність скачування і встановлення оновлень M.E.Doc", – заявили розробники.
На їхню думку, комп'ютерні мережі неможливо було заразити вірусом безпосередньо з файлу оновлення, як стверджували в повідомленні української кіберполіції.
Окрім того, у M.E.Doc заявили, що самі стали жертвами кібератаки 27 червня.
В Україні 27 червня зафіксовано масштабну кібератаку, "вірус-здирник" паралізував роботу комп'ютерних мереж у банках, ЗМІ, торгових організаціях тощо.
Назва вірусу, що шифрує файли на жорсткому диску всіх комп'ютерів у зараженій мережі, – Petya.A.
У СБУ заявили, що для атаки було використано нову версію цього "вірусу-здирника", й опублікували перелік рекомендацій із протидії вірусу.