СБУ дістала доступ до телефонних даних членів екіпажу і пасажира збитого в Ірані Boeing
Суд дозволив СБУ дістати доступ до інформації про мобільні переговори двох пілотів, бортпровідника та пасажира рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України" за період із 15 січня 2015 року до 8 січня 2020 року.
20 січня Шевченківський районний суд Києва надав Службі безпеки України доступ до інформації про мобільні розмови українців, які загинули внаслідок аварії в Ірані літака "Міжнародних авіаліній України". Відповідну ухвалу опубліковано 23 січня в Єдиному реєстрі судових рішень.
Правоохоронці встановили, що до загибелі двоє пілотів, бортпровідник і пасажир використовували номери оператора мобільного зв'язку ЗАТ "ПФ України" (Vodafone).
"Не виключено, що незадовго до смерті на борту літака або ж в інший проміжок часу, але не раніше ніж 15 січня 2015 року, указані особи, використовуючи належні їм номери мобільних телефонів, могли спілкуватися з особами, які потенційно причетні до вчинення злочинів, які розслідуються, чи яким можуть бути відомі факти та обставини, що досліджуються в рамках провадження", – ідеться в ухвалі.
Суд дозволив дістати доступ до інформації про мобільні переговори загиблих у період із 15 січня 2015 року до 8 січня 2020 року.
У документі зазначено, що слідчі СБУ займаються розслідуванням катастрофи літака з 8 січня.
Пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України", який прямував із Тегерана до Києва, розбився 8 січня поблизу столиці Ірану. На борту перебували 167 пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Ніхто не вижив. Серед загиблих – 11 громадян України.
Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо 9 січня, посилаючись на дані розвідки, повідомив, що Boeing 737-800 збила іранська ракета "земля – повітря". Про це заявили прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон і прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон. Вони припустили, що це сталося ненавмисно. В Ірані спочатку називали таку версію брехнею.
11 січня Генштаб збройних сил Ірану заявив, що літак МАУ іранські військові збили помилково. У відомстві стверджують, що катастрофа сталася незабаром після обстрілу Іраном військових баз США в Іраку. Літак, як зазначено в повідомленні, наблизився до одного з важливих об'єктів іранського Корпусу вартових ісламської революції і "за формою та висотою польоту нагадував ворожий об'єкт".
20 січня в офіційному звіті Іран визнав, що дві ракети "Тор-М1" класу "земля – повітря" було випущено по повітряному судну за три хвилини після вильоту з аеропорту "Імам Хомейні".