СБУ підозрює директорку експертного центру МОЗ Думенко в завданні державі збитків на 1,4 млн грн – джерело
Директорку Державного експертного центру Міністерства охорони здоров'я України Тетяну Думенко підозрюють у службовій недбалості, яка стала причиною неефективного використання майна центру, повідомили виданню "ГОРДОН" джерела, наближені до розслідування.
Служба безпеки України підозрює директорку Державного експертного центру (ДЕЦ) Міністерства охорони здоров'я України Тетяну Думенко в завданні державі збитків на 1,4 млн грн. Про це йдеться у службовій записці СБУ, яка є у розпорядженні видання "ГОРДОН".
"Під час досудового розслідування встановлено, що Думенко, неналежно виконуючи свої обов'язки й недобросовісно ставлячись до них, допустила службову недбалість, що призвело до неефективного використання довіреного майна і, як наслідок, завдання матеріальної шкоди підприємству на суму понад 1,4 млн грн (підтверджено ревізією Держаудитслужби та висновками економічної експертизи)", – ідеться в документі.
Згідно із запискою, Думенко у 2017 році в односторонньому порядку розірвала договір оренди приміщень площею 5,6 тис. м&³2;, укладений із Київським дослідним ремонтно-механічним заводом. За даними слідства, в умовах договору передбачено необхідність письмового попередження за два місяці до розірвання, проте чиновниця, знаючи про цю вимогу, не виконала її.
Крім того, експертний центр уклав "завідомо невигідний договір оренди з іншим підприємством – ТОВ "Стенд". У матеріалах слідства йдеться, що орендовані площі було скорочено вдвічі з підвищенням вартості оренди на 25 тис. грн.
Згодом Київський дослідний ремонтно-механічний завод у судовому порядку стягнув з ДЕЦ 7,9 млн грн, із яких 1,4 млн грн – це штрафні санкції на користь Державної виконавчої служби, виплачені коштом держпідприємства.
За підсумками розслідування Думенко 16 липня оголосили про підозру у службовій недбалості за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України.
У МОЗ вважають це кримінальне провадження сфабрикованим, а головною причиною розслідування називають те, що Думенко "зупинила схему збагачення на оренді приміщень для підприємства".
У зв'язку з оголошенням підозри в міністерстві заявили, що зараз "прозорість і чесність ключових напрямків діяльності ДЕЦ", зокрема реєстрація ліків, під загрозою.
Як стало відомо агентству УНН із матеріалів розслідування, МОЗ реєструвало ліки без відповідних документів. Серед медпрепаратів, які реєстрували з порушенням законодавства, називають ліки проти легеневої гіпертензії та ботулізму.
У матеріалах розслідування, які є в розпорядженні агентства, зазначено, що ексзаступницю міністра охорони здоров'я Ольгу Стефанишину, яка балотується у Верховну Раду за списком партії "Голос", підозрюють у тому, що вона зареєструвала ліки попри те, що, за висновком Державного експертного центру МОЗ, вони не мали всіх необхідних документів.
Правоохоронці кваліфікують такі дії як фальсифікацію ліків, зазначає агентство.