У Чорнобильській зоні продовжують тліти пеньки й деревина. До гасіння залучено авіацію

Пожежа в Чорнобильській зоні відчуження триває від початку квітня
Фото: EPA

До ліквідації пожежі в Чорнобильській зоні відчуження залучено понад 1100 осіб і 120 одиниць техніки, зокрема гелікоптери.

Станом на ранок 17 квітня в Чорнобильській зоні відчуження продовжують тліти пеньки, залишки деревини, повалені сухі дерева, а також торфовища, повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій.

Рятувальники продовжують поливання осередків тління в Корогодському, Дитятківському, Паришівському і Денисовецькому лісництвах.

До гасіння залучено понад 1100 осіб і 120 одиниць техніки, зокрема два гелікоптери.

У ДСНС запевнили, що загроз для критичних об'єктів "Укриття", "Вектор" та інших на території Чорнобильської зони немає.

"Радіаційний фон по Києву і Київській області в межах норми і не перевищує природних фонових значень (Київ – 0,012 мР/год, Київська область у межах 0,011 мР/год при допустимому фоні 0,05 мР/год, Чорнобиль 0,023 мР/год, на КДП "Дитятки" 0,02 мР/год при контрольно допустимому рівні до 0,055 мР/год)", – написано в повідомленні.

Пожежа в Чорнобильській зоні відчуження спалахнула 4 квітня і тривала 10 днів. За даними в.о. голови Державної екологічної інспекції Єгора Фірсова, причиною пожежі сптав підпал трави (згодом поліція затримала двох осіб, імовірно, причетних до підпалу).

14 квітня відкритий вогонь у Чорнобильській зоні вдалося загасити, але тління пеньків тривало.

16 квітня через сильний вітер ситуація ускладнилася, з'явилися три нові осередки тління. Але у ДСНС повідомили, що вони не є масштабними і не мають загрозливого характеру.