У військовій прокуратурі відмовилися коментувати підсумки спецоперації на Закарпатті

Спецоперацію в Закарпатській області координували з вертольота
Фото: zakarpattya.net.ua

Прес-секретар військової прокуратури Західного регіону Юлія Галущак пообіцяла, що інформацію про спецоперацію в Закарпатті оприлюднять пізніше.

Прес-секретар військової прокуратури Західного регіону Юлія Галущак відмовилася коментувати підсумки спецоперації, яку провели 16 листопада в Закарпатській області, пише "Українська правда".

"За рішенням прокурора, ми надамо цю інформацію згодом. Не зараз. Усю інформацію, повну картину ми надамо трохи пізніше. Вона буде офіційно оприлюднена на сайті. Але все згодом", – сказала вона інтернет-виданню.

Галущак повідомила, що спецоперація тривала один день.

"Були люди затримані, їм обиралися запобіжні заходи. Але повну картину і про арештованих осіб ми повідомимо згодом", – додала прес-секретар.

Вона відмовилася уточнити, скількох людей затримали.

Галущак припустила, що інформацію про спецоперацію оприлюднять до Нового року.

14 жовтня головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив, що 150-кілометрова ділянка кордону на Закарпатті між Україною та Угорщиною є приватною. За словами Матіоса, історія з "приватним кордоном" триває вже 10 років.

За словами голови Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадія Москаля, Україна в межах Закарпатської області має 130 км кордону з Угорщиною, 205,4 км кордону з Румунією, 98,5 км кордону зі Словаччиною і 33,4 км з Польщею, "і на всю цю територію Державна прикордонна служба не має жодного документа, який посвідчує право постійного користування землею".

16 листопада в Закарпатській області почалася масштабна спецоперація Держприкордонслужби України, СБУ і військової прокуратури, її мета полягала у припиненні контрабанди через державний кордон. Спецоперацію координували з вертольота.

За даними видання "Закарпаття онлайн", було затримано понад 20 осіб, вилучено гроші, велику кількість тютюнових виробів, підроблені документи, паспорти інших держав, що свідчать про подвійне громадянство затриманих.

Зокрема, затримали підозрюваного в організації контрабанди через "приватну ділянку" кордону Аттілу Горвата, а також колишнього начальника Берегівського райвідділу Держгеокадастру Еріку Шинкевич. 17 листопада суд відправив Шинкевич під домашній арешт.

21 листопада Москаль повідомив, що Горвата звільнили з-під варти.