Вибухи на арсеналі в Чернігівській області. Військова прокуратура відкрила ще одне кримінальне провадження

У ніч на 9 жовтня в районі селища Дружба Ічнянського району Чернігівської області почали вибухати боєприпаси
Фото: EPA

У зв'язку з вибухами на складах боєприпасів у Чернігівській області військова прокуратура 9 жовтня відкрила кримінальне провадження за статтею "недбале ставлення військової службової особи до служби, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану", пізніше відомство відкрило ще одне провадження за статтею "диверсія".

За фактами вибухів на території 6-го арсеналу Міноборони в Чернігівській області військова прокуратура Центрального регіону України відкрила ще одне кримінальне провадження. Про це 16 жовтня телеканалу "122 Україна" розповів головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

Він повідомив, що друге кримінальне провадження відкрито за ст. 113 (диверсія) Кримінального кодексу України.

"Можу попередньо вже озвучити деякі здобуті результати і докази. На даний момент більше ніж 340 військовослужбовців допитані, серед яких половина – із використанням поліграфа. Усі наряди, які перебували на службі перед цими вибухами, так і під час вибухів, і несли службу по охороні периметра технічних територій артскладів допитані із застосуванням поліграфа", – розповів Матіос.

Він додав, що охоронці арсеналу боєприпасів за кілька днів до вибухів бачили поблизу невідомих у військовій формі, однак не вжили жодних заходів.

"У момент початку цих вибухів у зоні покриття і контролю працював мобільний термінал без ІМЕІ-коду, тобто який неможливо ідентифікувати – єдиний на цій території, що нами розцінюється як пряма ознака застосування неідентифікованого телефонного апарата для приведення того чи іншого вибухового пристрою до вибуху", – додав Матіос.

У ніч на 9 жовтня 2018 року в районі селища Дружба Ічнянського району Чернігівської області почали вибухати боєприпаси на території 6-го арсеналу Міністерства оборони України. Військова прокуратура Центрального регіону України відкрила кримінальне провадження за ч. 3 ст. 425 (недбале ставлення військової службової особи до служби, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану) Кримінального кодексу України. Того самого дня пожежу загасили.

Станом на 10 жовтня було евакуйовано 12 500 осіб.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що диверсія – головна версія причин НП, яку розглядає слідство.

15 жовтня на арсеналі були поодинокі вибухи з низькою періодичністю.