Витік хімікатів у Рось. На місці ДТП концентрація отрутохімікатів перевищена у 200–600 разів
У колодязній воді селі Збаржівка Погребищенського району, де 9 червня внаслідок ДТП стався витік хімікатів у водойму, немає отрутохімікатів, повідомив перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Олександр Сорочан.
На місці витоку хімікатів у Вінницькій області зафіксовано перевищення концентрації отрутохімікатів. Про це 12 червня під час брифінгу заявив перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Олександр Сорочан, повідомляє пресслужба Вінницької ОДА.
"На сьогодні у криничній воді селі Збаржівка Погребищенського району не виявлено залишкової кількості отрутохімікатів. Це свідчить про те, що ці речовини не потрапили у воду. Однак у водоймі Нижній Ставок, у яку безпосередньо потрапили хімічні сполуки внаслідок ДТП, є перевищення концентрації отрутохімікатів. Зокрема, концентрація гербіциду "Тарга Супер" у водоймі перевищена від 200 до 600 разів", – розповів Сорочан.
Він додав, що фахівці Інституту екогігієни і токсикології імені Медведя провели лабораторні дослідження в місцях питного водозабору в місті Біла Церква, де протікає річка Рось. Там жодних отрутохімікатів не виявлено. Це можна пояснити тим, що у водоймі, куди безпосередньо потрапили речовини, немає такої сильної течії, щоб їх віднесло від місця витоку на значну відстань.
Завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України Олександр Мельник зазначив, що об'єкти вздовж забрудненої водойми можуть мати гідравлічний зв'язок із нею через ґрунтові води, що зазвичай не може бути виявлено на першому етапі.
Результати нових досліджень будуть відомі найближчим часом.
Витік хімікатів у водойму стався 9 червня у Погребищенському районі Вінницької області. За даними рятувальників, вантажний мікроавтобус Mercedes-Benz Sprinter з'їхав у ставок, перекинувся і загорівся. Вогнем було пошкоджено каністри з гербіцидами та стимуляторами росту для сільгоспрослин. У ставок, а потім у річку Рось потрапило приблизно 800 л небезпечних речовин.
Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом забруднення річки, а також за фактом крадіжки хімікатів.
У Держслужбі України з надзвичайних ситуацій заявили, що моніторять якість води в місцях водозабору та водосховищах акваторії річки Рось. Купання в річці, вилов риби і випас худоби в акваторії Росі тимчасово заборонили.
Директор Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту Володимир Осадчий заявляв, що період повного розпаду хімікатів, які потрапили в Рось, становить три доби.