"Були цілі делегації". Співвласник легальної мережі будинків для людей похилого віку розповів про перевірки після пожежі в Харкові

На місці пожежі побував президент
Фото: president.gov.ua
За словами співвласника легальної мережі будинків для людей похилого віку Олександра Клочка, після пожежі в Харкові, жертвами якої стало 15 осіб, у його заклади перевіряльники приходили, незважаючи на COVID- 19.

Відразу після загибелі 15 осіб під час пожежі в нелегальному пансіонаті для людей похилого віку в Харкові у країні почалися перевірки закладів такого типу.

Про це 22 січня в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на телеканалі "Україна" повідомив співвласник легальної мережі будинків для людей похилого віку Олександр Клочок під час увімкнення з Харкова.

"Перевірки почалися ще з учорашнього дня. Десь біля 18.00 уже пішли дзвінки, увага пристальна... Увага була прикута достатня, були повністю сформовані групи, незважаючи на COVID, на все, уже й карантин закінчився – були цілі делегації: і слідчі, і прокуратура була, і соціальні органи", – сказав він.

Співвласник будинків для людей похилого віку зазначив, що займатися таким бізнесом, як у нього, нелегко, а від держави "жодної підтримки" немає.

"Займаюся приблизно 17 років соціальним бізнесом в Україні і розумію, що таке працювати з державою, на превеликий жаль. Мій досвід завжди закінчувався негативними моментами, тому не дивно, що всі ці люди не мають бажання входити в реєстр і ще десь якось відкриватися", – пояснив Клочок.

За його словами, заклади можна закрити, "але куди цих людей дівати – це величезна проблема".

21 січня в Харкові у двоповерховому житловому будинку сталася пожежа. За попередньою інформацією поліції, у будинку перебувало приблизно 30 осіб: 27–28 для людей похилого віку та четверо осіб з обслуговчого персоналу. 15 із них загинули, 11 постраждали.

У Держслужбі з надзвичайних ситуацій повідомляли, що приміщення було переобладнано під будинок для людей похилого віку. Голова Нацполіції Ігор Клименко розповідав, що пансіонат працював без відповідних документів, його влаштували у приватному будинку. У власника будівлі, за даними поліції, є ще один такий заклад – там виявили 24 людей похилого віку.

За фактом пожежі поліція відкрила кримінальне провадження за ст. 270 Кримінального кодексу України (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки). Державне бюро розслідувань відкрило провадження про ймовірну службову недбалість із боку співробітників ДСНС.

Слідчі перевіряють три версії причин пожежі: підпал, необережне поводження з вогнем у побуті й електроприладами, замикання електромережі.

У межах розслідування затримали власника будинку, де був пансіонат, орендаря й адміністратора закладу. Пізніше правоохоронці затримали дружину орендаря, яка є директоркою приватного підприємства і фактично керувала будинком для людей похилого віку.

Сьогодні з робочою поїздкою до Харкова прибув президент Володимир Зеленський. Він відвідав місце пожежі.

У зв'язку із загибеллю людей у Харкові в Україні 23 січня оголошено жалобу.