Голову штабів Навального оголосили в розшук
Голову мережі регіональних штабів російського опозиціонера Олексія Навального Леоніда Волкова оголосили в розшук у справі про залучення підлітків до акцій протесту. Про це повідомляють 28 січня на сайті Слідчого комітету Росії.
СК заочно висунув Волкову обвинувачення за статтею про залучення неповнолітніх до участі в несанкціонованій акції. Його оголосили в розшук.
Підставою для порушення слідство називає відеоролики, у яких Волков закликає підлітків брати участь у мітингах проти арешту Навального. Відомство наполягає, що опозиціонер "достовірно знав про відсутність погоджень уповноважених органів" на проведення демонстрацій.
Сам Волков відреагував на це відсиланням до книги Джорджа Орвелла. "Як завжди, чорне – це біле, свобода – це рабство, два на два дорівнює п'яти", – написав він.
27 січня активіст запропонував батькам піти на мітинг замість неповнолітньої дитини. Він назвав "шаленим темником пропагандистів" залучення дітей до політики, у якому російська влада звинуватила Навального і його соратників.
"Але що робити, коли підліток хоче піти на мітинг? Мені здається, тут є єдине можливе рішення. Треба з ним поговорити і сказати відверто: знаєш що, так сталося, що в нашій країні зараз така абсолютно нормальна (і абсолютно законна) річ, як участь молодих людей у вуличних ходах, стала раптово небезпечною... Тому, любий сину або люба доню, я розумію і ціную твоє бажання вийти на вулицю і не бачу в ньому нічого неправильного, але давай домовимося. Щоб не було непотрібного ризику: цього разу ти посидиш удома, а я сходжу за тебе", – написав Волков.
Перед акцією протесту 23 січня Слідчий комітет порушив кримінальну справу про "залучення неповнолітніх до скоєння протиправних дій".
Опозиціонер наразі за кордоном.
17 січня 2021 року Навальний повернувся в Росію після лікування у клініці "Шаріте" від отруєння. Його відразу ж затримали у справі "Ів Роше". Ще 2014 року в межах цієї справи опозиціонеру дали 3,5 року умовно, і до 29 грудня 2020-го був на випробувальному строку. Він мав не рідше ніж двічі на місяць приходити на реєстрацію в органи Федеральної служби виконання покарань, проте із серпня до січня пробув у Німеччині. Тепер умовний строк йому можуть замінити на реальний.
18 січня Навального заарештували на 30 діб. 22 січня він оскаржив це рішення, але суд відхилив апеляцію на арешт Навального.
23 січня по всій Росії прокотилися акції протесту на підтримку Навального. У штабі політика заявили, що в мітингах по всій країні брало участь 250–300 тис. людей. Затримали, за даними правозахисників, понад 4 тис. осіб, зокрема майже 200 неповнолітніх.
Уже після акцій протесту заарештували брата Навального Олега, юристку ФБК Любов Соболь та інших соратників опозиціонера.
Команда Навального анонсувала на 31 січня нові акції протесту.