Майже всі території, які контролює Україна, забезпечені електроенергією – Шмигаль
"Попри те, що удари по енергетичній інфраструктурі завдаються більше тижня, ситуація залишається важкою, але контрольованою. Ми суттєво збільшили кількість ремонтних бригад. Закуплено додаткове обладнання для ремонтів, яке зберігається у надійних місцях. Країни-партнери постійно надають необхідну допомогу", – сказав він.
Глава уряду перерахував країни, які допомагають Україні долати проблеми.
"$55 млн виділено США для ремонту й технічного обслуговування газових труб, а також надання електрогенераторів, альтернативних джерел палива для соціальної інфраструктури. €70 млн передбачають Нідерланди. Данія допомагає з опалювальним сезоном у Миколаївській області. Маємо попередні домовленості з Норвегією і Великобританією про постачання газу, особливо у разі критичної потреби взимку", – пояснив він.
За словами Шмигаля, Євросоюз і Канада "також підключаються до допомоги", а компанії із Бельгії, Польщі, Німеччини, Італії та інших країн передають компанії "Укренерго" генератори, трансформаторне обладнання, дроти, ізолятори для ліній електропередавання тощо.
"Передають не лише зараз, але й усі ці місяці, завдяки чому ми можемо швидше відновлювати постачання електроенергії", – наголосив прем'єр.
Він зазначив, що всі служби працюють у режимі 24/7.
"Обмеження і відключення можливі, особливо у регіонах із традиційно великим споживанням і у тих, які постраждали від ракетних обстрілів – у центральних областях, північно-східних і західних. Але майже всі контрольовані Україною території забезпечені електроенергією. Зараз 99% населених пунктів, де на постійній основі немає світла, – це або окуповані території, або населені пункти в безпосередній близькості до зони бойових дій, і там немає можливостей зробити ремонти", – пояснив Шмигаль.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Із 10-го до 20 жовтня в Україні внаслідок обстрілів із боку окупантів було пошкоджено понад 400 об'єктів, зокрема енергетичних, зазначив прем'єр.
За його словами, паралельно українські об'єкти енергетики зазнають постійних кібератак.
Контекст:
Останніми тижнями РФ масово обстрілює Україну. Із 10-го до 20 жовтня російські війська завдали приблизно 300 ударів із різних видів зброї по українських енергетичних об'єктах, говорив міністр енергетики України Герман Галущенко. Унаслідок обстрілів в Україні пошкоджено приблизно 40% енергетичної інфраструктури, зазначали в Міненерго 19 жовтня.
18 жовтня президент України Володимир Зеленський закликав українців економити електроенергію у години пікових навантажень на енергосистему – із 17.00 до 23.00. Після того, як 19 жовтня окупанти атакували об'єкт енергетичної інфраструктури у Вінницькій області і завдали ракетного удару по Бурштинській ТЕС в Івано-Франківській області, в Україні почалися масові вимкнення електроенергії.