МЗС України перевіряє інформацію про затримання в Росії ексдепутата Маркова
Міністерство закордонних справ України перевіряє інформацію російських ЗМІ про те, що в Москві затримали ексдепутата Одеської міськради Олега Маркова. За даними "Московского комсомольца", його підозрюють у контрабанді скіфського золота.
Міністерство закордонних справ України перевіряє інформацію про затримання в Росії колишнього депутата Одеської міської ради за підозрою в контрабанді скіфського золота. Про це в МЗС 23 листопада повідомили у відповідь на запит "Української правди".
"Посольство України у РФ надіслало офіційні запити до МЗС РФ і Хорошевського районного суду [Москви] для з'ясування відповідних обставин", – ідеться у відповіді.
За інформацією ТАСС, Хорошевський суд заарештував Маркова на два місяці за підозрою в незаконному переміщенні через кордон РФ культурних цінностей у великих розмірах. Джерело агентства у правоохоронних органах зазначило, що ексдепутат не визнає своєї провини і збирається оскаржити рішення суду про арешт.
19 листопада "Московский комсомолец" написав про те, що Маркова затримали у Москві під час спроби продати ввезене контрабандою скіфське золото. Може йтися про "унікальні експонати ціною в сотні тисяч євро", серед вилученого у Маркова – амфора, намисто, медальйон із зображеннями античних героїв, золоті пластини у вигляді оленя і лева.
Марков був депутатом Одеської міськради від Партії регіонів із 2010-го до 2014 року.
На початку 2014 року в Музеї Алларда Пірсона в Амстердамі відбувалася виставка "Крим: золото і таємниці Чорного моря". Експонати для неї надали київський і кримські музеї. Частина експонатів, за деякими даними, і потрапила до Маркова.
Після анексії Криму 2014 року свої права на експонати колекції скіфського золота заявили і Київ, і підконтрольна Москві "влада" Криму.
У вересні 2014 року в Україну повернулося 19 експонатів виставки – та частина колекції, яку до експозиції зберігали в Музеї історичних коштовностей у Києві, інші 565 предметів залишилися в Нідерландах. Їх амстердамський музей вирішив не передавати Україні до рішення суду або угоди між сторонами.
14 грудня 2016 року Окружний суд Амстердама ухвалив рішення повернути Україні скіфське золото та зобов'язав українську сторону виплатити Музею Алларда Пірсона за зберігання артефактів €111 тис.
Представники кримських музеїв заявили, що "розчаровані і шоковані" результатом справи та оскаржили рішення.