У Дніпропетровській області застрелено нацгвардійця. Командування говорить про суїцид, а рідні не вірять у це
За словами близьких, командування частини стверджує, що Говорухін вчинив суїцид, сім'я нацгвардійця в цю версію не вірить.
Рідні довідалися про смерть військовослужбовця 13 липня: їм зателефонували з частини й повідомили, що Говорухіну "стало погано, він пішов у бліндаж і застрелився". Батько Говорухіна розповів, що тіло сина доправили наступного дня. На тілі вбитого він побачив значну кількість ушкоджень: зламані ніс і вуха, синці на обличчі, а також прямокутний синець на руці, імовірно, від приклада автомата.
"Виникає питання: чого вони скерували тіло наступного дня? Експертизу не робили, бо її робить слідчий. Єдине, що зробили, – висновок щодо причин смерті. Там не зафіксовано ніяких тілесних ушкоджень, а написано, що "пострілом у підборіддя". Хоча постріл візуально був у шию", – повідомив Володимир Говорухін.
У висновку, який надала частина, не було жодного слова про ушкодження, але батько нацгвардійця має фото цих ушкоджень, додала Марина Говорухіна.
Вона підкреслила, що її брат помер за шість днів до відпустки, на яку чекав.
"Богдан не новачок у ЗСУ, він двічі був в АТО (2021-й і 2022 рік, повномасштабне вторгнення застало його під час несення служби) і його точно не можна назвати емоційно нестабільним", – додала Говорухіна.
ZMINA пояснює, що як доказ знімки, зроблені батьком Говорухіна, не зможуть використати, для підтвердження тіло нацгвардійця потрібно ексгумувати. Рідні померлого вже найняли адвоката, і той подав заяву, щоб брата Говорухіна визнали потерпілим у справі (за словами батька, "усі експертизи хотіли зам'яти, пустити справу як самогубство, нікого за цим не визнавати потерпілим і закрити справу").
У частині розпочали службове розслідування щодо цього випадку. hromadske у військовій прокуратурі Східного регіону повідомили, що в них "немає такої інформації про цю людину й такий випадок із нею", але спробують уточнити дані.
Контекст:
Частина №3036 фігурувала в публікації "Заборони" про Артемія Рябчука, якого обвинувачують у розстрілі товаришів по службі в Дніпрі (за версією Держбюро розслідувань, Рябчук зіткнувся з нестатутними відносинами з боку старших за призовом колег, і сприйняв як знущання один із їхніх наказів, після чого вирішив помститися) в частині №3021, де він служив.
За інформацією ZMINA, у частині №3036 служив Олександр Шур, який у 2013–2020 роках був командиром частини №3021. У цей період у частині №3021 сталося щонайменше два випадки смерті нацгвардійців, коли командування заявляло про суїцид, але рідні були впевнені, що сталися вбивства, ідеться у статті.
"Тоді ще майор Шур у частині №3036, де я служив, принижував солдатів, у тому числі й мене, – розповів "Забороні" Роман Силков, який сказав, що служив із Шуром у 2006 році. – Постійні дошкуляння, приниження. Я заступав у наряд через добу, спав по три години. Він не давав мені відпочивати. Стан здоров’я погіршився, постійно з носа йшла кров. Я був змушений звернутися до матері. Вона взяла адвоката і приїхала в частину поговорити із цим недоофіцером. Його попросили дати мені спокій, інакше будуть скарги в усі інстанції. Після цього він трохи від мене відчепився". Шур спілкуватися із журналістами відмовився.