У Житомирській області священник УПЦ МП нібито вдарив хлопчика з прапором України. Поліція відкрила кримінальне провадження
За її словами, священнослужитель УПЦ МП ударив хлопчика з прапором по голові, а ще одного хлопчика штовхнув.
Керівник Житомирсько-Овруцької єпархії Православної церкви України (ПЦУ) Паїсій (Кухарчук) розповів у Facebook, що в церкві в Іршанську відбулися "загальні збори релігійної громади Свято-Покровського храму УПЦ МП, яка вирішила послідувати томосу про автокефалію" і приєдналася до ПЦУ.
Ситуацію в Іршанську прокоментувала 3 квітня поліція Житомирської області.
"За фактом подій біля храму поліцейські відкрили кримінальне провадження. Під час розслідування будуть встановлені всі обставини, учасники і свідки подій, що відбулися в селищі Іршанську. [...] Кримінальне провадження розпочато за попередньою правовою кваліфікацією – ст. 125 (умисне легке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України", – ідеться в повідомленні.
У поліції зазначили, що їхні співробітники перебували на території церкви для забезпечення правопорядку.
"Під час заходу правоохоронці припиняли всі спроби фізичного протистояння. Водночас надійшло кілька повідомлень щодо протиправних дій, у тому числі нанесення удару по голові 12-річному хлопчику. Наразі поліцейські встановлюють всі обставини і свідків події та збирають письмові й відеосвідчення учасників заходу", – пояснили там.
Упродовж останніх днів кількість інцидентів за участю священнослужителів УПЦ МП зросла. Зокрема, в Києво-Печерській лаврі вони заважали працювати журналістам, а у Хмельницькому конфліктували із військовим.
Контекст:
УПЦ МП – частина Російської православної церкви (РПЦ), яка офіційно має статус "самоврядної церкви з правами широкої автономії".
На соборі 27 травня УПЦ МП заявила про свою незалежність (внесла зміни до статуту) і висловила незгоду з патріархом РПЦ Кирилом, який підтримав вторгнення РФ в Україну, проте не засудила його.
Державна служба України з етнополітики та свободи совісті встановила, що рішення УПЦ МП "не призвели до розриву церковно-канонічного зв'язку з РПЦ" і управління УПЦ МП "продовжує перебувати щодо РПЦ у відносинах підпорядкування".