Після бійки військового та священника мер Хмельницького повідомив про намір позбавити УПЦ МП землі у місті

Симчишин прокоментував інцидент у храмі УПЦ МП
Фото: Олександр Симчишин / Telegram

Після конфлікту у Хмельницькому між священником Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) та військовим УПЦ МП позбавлять земельних ділянок у місті. Про це повідомив 2 квітня в Telegram мер міста Олександр Симчишин.

"Московська ефесбешна агентура у вигляді УПЦ МП має бути заборонена по всій країні. Той антиукраїнський шабаш, який відбувається останніми днями у столиці, і побиття військового у Хмельницькому мають стати залізобетонним аргументом для Верховної Ради, аби проголосувати законопроєкт про заборону: раз і назавжди заборонити це ефесбешне кубло. На позачерговій сесії ми припинимо користування усіма земельними ділянками на території громади", – написав мер.

Він також пообіцяв ініціювати рішення обласної та районної рад.

"Ті, хто бив військового, мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності. Патрульні, які склали протокол на військового, мають бути звільнені. Після таких подій ті священники, які мають хоч частинку українського, зобов'язані негайно вийти з ефесбешної структури", – вважає Симчишин.

Конфлікт у Хмельницькому стався 2 квітня у Свято-Покровському кафедральному соборі УПЦ МП під час богослужіння. За даними поліції, 26-річний чоловік "під час проведення молитовної літургії скинув зі столу на підлогу книгу "Євангеліє", влаштував словесний конфлікт щодо священника, який читав молитовну літургію", після чого свідки цієї події викликали поліцію.

Відео бійки опублікував депутат Хмельницької обласної ради Віктор Бурлик. За його словами, військовослужбовця звуть Артур Ананьєв, після початку повномасштабної війни він пішов добровольцем на фронт і дістав контузію.

Контекст:

УПЦ МП частина Російської православної церкви (РПЦ), яка офіційно має статус "самоврядної церкви з правами широкої автономії".

На соборі 27 травня УПЦ МП заявила про свою незалежність (внесла зміни до статуту) та висловила незгоду з патріархом РПЦ Кирилом, який підтримав вторгнення РФ в Україну, проте не засудила його.

Державна служба України з етнополітики та свободи совісті встановила, що рішення УПЦ МП "не призвели до розриву церковно-канонічного зв'язку з РПЦ" і управління УПЦ МП "продовжує перебувати щодо РПЦ у відносинах підпорядкування".