Пожежа в будинку для літніх людей у Харкові. Тіло однієї із загиблих досі не ідентифікували
Особистість однієї із загиблих унаслідок пожежі в будинку для літніх людей у Харкові досі не ідентифікували. Про це на засіданні Кабінету Міністрів України повідомив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Триває проведення розшукових заходів щодо встановлення її родичів", – повідомив Чернишов.
Тіла решти 14 загиблих ідентифікували, їхні родичі одержали посвідки про смерть та дозволи на поховання.
Також міністр повідомив, що 13 із 15 загиблих у пожежі вже поховали. Сплатили організації поховання коштами бюджету Харкова, на них виділили 172 тис. грн.
Окрім того, ухвалили рішення виділити кожній родині загиблих і кожному постраждалому в пожежі по 10 тис. грн компенсації, додав Чернишов, ці кошти виплатять після сесії облради, яка відбудеться 4 березня.
У Харкові 21 січня у двоповерховому будинку для літніх людей сталася пожежа. За інформацією Міністерства внутрішніх справ, у будинку перебувало 33 людини. Відразу після пожежі повідомляли про 15 загиблих, а невдовзі стало відомо про ще одну жертву – чоловік помер у лікарні через пережитий стрес.
За даними поліції, пансіонат працював без відповідних документів, його влаштували у приватному будинку. У власника будівлі є ще один такий заклад – там виявили 24 літніх людей.
За фактом пожежі поліція відкрила кримінальне провадження за ст. 270 (порушення вимог пожежної безпеки) Кримінального кодексу України. Державне бюро розслідувань відкрило провадження щодо можливої службової недбалості з боку співробітників Держслужби з надзвичайних ситуацій (ДСНС). Слідчі перевіряють три версії причин пожежі: підпал, необережне поводження з вогнем у побуті й електроприладами, замикання електромережі.
Під варту взяли орендаря будівлі В'ячеслава Кравченка та його дружину Ольгу, яка була директоркою пансіонату, а також власника будинку Славіка Акопяна. Четвертий заарештований – 34-річний адміністратор закладу Ігор Мирончук. Він перебуватиме під вартою два місяці, до 21 березня.
За даними ДСНС, у Харківській області перевіряють 118 приватних об'єктів для утримання людей похилого віку, офіційно в регіоні зареєстровано тільки три. З'ясували, що згорілий пансіонат не лише незаконно працював, але й незаконно був під'єднаний до комунальних мереж.