Прорив колектора промислових стічних вод поблизу Бурштинської ТЕС не заподіяв шкоди довкіллю – заява "ДТЕК Енерго"

Вода від підтоплення не могла бути забрудненою відходами, бо їх немає на ділянці, зазначили у ДТЕК
Фото: ДТЕК Бурштинська ТЕС / Facebook
Негативного впливу на довкілля внаслідок прориву колектора промислових стічних вод на території колишньої пожежної частини поблизу Бурштинської ТЕС не сталося, ідеться у повідомленні пресслужби компанії "ДТЕК Енерго", опублікованому у Facebook.

"Відомчою сертифікованою хімічною лабораторією "ДТЕК Бурштинська ТЕС" було проведено аналізи води з підтопленої території. Вони підтвердили відповідність нормативам якості води. По якості на цій ділянці вона відповідала сирій воді водосховища", – повідомили у компанії.

У ДТЕК наголосили, що прорив колектора не мав нічого спільного із золошлакогонами, яких на цій ділянці немає.

"Відтак забруднення підтопленої води відходами не могло мати місце", – пояснили у "ДТЕК Енерго".

Про те, що на Бурштинській ТЕС в Івано-Франківській області 1 листопада нібито прорвало золошлакогін, написали 2 грудня журналісти "Схем" – проєкту "UA:Перший" та "Радіо Свобода".

Контекст:

Бурштинська ТЕС входить до складу "ДТЕК Західенерго", розташована біля міста Бурштин (Івано-Франківська область) на перетині ліній електропередач, які з'єднують Україну з Угорщиною, Румунією та Словаччиною.

На Бурштинській тепловій електростанції в Івано-Франківській області увечері 28 листопада сталася аварія на 7-му енергоблоці. Чотирьом постраждалим працівникам надали першу допомогу, їх доправили до лікарні. У зв'язку з аварією блок №7 від'єднали від мережі. Це не вплинуло на тепло- та енергопостачання регіону, стверджують у компанії.