Родичі не можуть зв'язатися із сотнями жителів окупованої частини Херсонської області після підриву Каховської ГЕС – ЗМІ
Як повідомив координатор групи волонтерів, що працює на окупованому росіянами лівому березі Дніпра, ситуація й далі залишається складною.
Станом на ранок 10 червня була 1751 заявка на евакуацію із зони затоплення, за деякими адресами перебуває кілька людей. Зокрема вивезення потребують 117 дітей, 32 маломобільні людини і 183 пенсіонери.
Волонтерам відомі імена двох осіб, які не дочекалися допомоги й загинули, одна з них 1948 року народження.
Волонтерам із-поміж місцевих жителів удалося заїхати в населений пункт Солонці, де вони змогли передати воду, їжу та медикаменти кільком десяткам людей, які три доби чекали на допомогу. Також змогли забрати кількох постраждалих у найважчому стані.
Контекст:
Війська РФ уночі 6 червня підірвали Каховську ГЕС, станцію зруйновано і, як заявили в "Укргідроенерго", відновити її неможливо. Зруйновано дамбу Каховського водосховища, стався неконтрольований паводок, затопило тисячі будинків.
У Херсонській області оголосили евакуацію. На окупованій частині регіону, яка більше постраждала від повені, її провалили, заявляв президент України Володимир Зеленський. Відомо щонайменше про вісьмох загиблих на окупованій території (в Олешках).
На підконтрольній Києву території, за даними МВС, п'ятеро загиблих (один – в Миколаївській області та четверо – в Херсонській).
Зеленський зазначав, що, за даними української розвідки, підрив був навмисним, але ворог діяв хаотично, допустивши затоплення власної техніки.
Рішення про підрив Каховської ГЕС ухвалювали у Кремлі – це зробив президент країни-агресора Володимир Путін, розповів секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов. Наказ, за інформацією української розвідки, виконали 205-та мотострілецька бригада збройних сил Росії та окремі спецгрупи армії РФ.
За даними МВС України станом на вечір 10 червня, зниклими безвісти в зоні затоплення вважають 29 людей.