Смерть українця у Вроцлаві розслідують як ненавмисне доведення до смерті – прокуратура

25-річний Нікіфоренко помер 30 липня
Фото: Книга пам'яті померлих за кордоном українців / Facebook
Смерть 25-річного українця Дмитра Нікіфоренка в центрі допомоги п'яним у Вроцлаві розслідують як ненавмисне доведення до смерті.

Про це "Укрінформу" 2 вересня розповів спікер Окружної прокуратури в місті Свідниця Томаш Орепук.

Він не відкинув, що кваліфікацію справи можуть змінити, й повідомив, що прокурори призначили кілька експертиз у межах розслідування.

"Прокуратура очікує на судмедекспертизу щодо причини смерті особи, аудіовізуальну експертизу та оцінку експерта з техніки й тактики дій поліцейських. Без цих експертиз прокуратура не може здійснювати наступних дій", – сказав він.

Орепук уточнив, що справу передали прокуратурі Свідниці, щоб уникнути можливого звинувачення в упередженості з огляду на вивчення всіх обставин смерті громадянина України.

Як розповів "Українській правді" речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко, український консул перебуває у Вроцлаві й чекає на результати експертиз. За даними Ніколенка, одна з версій слідства – перевищення правоохоронцями повноважень.

"Генеральне консульство України у Кракові взаємодіє з польськими правоохоронцями в контексті розслідування обставин смерті Дмитра Нікіфоренка та підтримує зв'язок із його рідними. У Вроцлаві зараз перебуває український консул для ознайомлення з ходом розслідування. Очікуємо також від окружної прокуратури міста Свідниця, яка здійснює процесуальне керівництво справою, результатів судово-медичних експертиз", – сказав він.

Контекст:

Нікіфоренко помер ще 30 липня, широкого розголосу історія набула 2 вересня, після публікації Gazeta Wyborcza, у якій ідеться, що українця того вечора затримали та доправили у витверезник і потім жорстоко побили правоохоронці.

Після публікації про загибель українця чотирьох поліцейських усунули від роботи, щодо двох розпочато процедуру звільнення, повідомили в управлінні міської поліції Вроцлава. Там наполягають, що Нікіфоренко поводився агресивно, хоча матеріал Gazeta Wyborcza свідчить про протилежне.

Польські ЗМІ назвали цей випадок "другою справою Ігоря Стаховяка": у травні 2016 року в поліцейській дільниці Вроцлава помер 25-річний Стаховяк, якого перед цим катували правоохоронці, писав OnetЧотирьох колишніх поліцейських тоді визнали винними в перевищенні повноважень, психічному й фізичному насильстві проти затриманого і засудили до позбавлення волі строком від двох до 2,5 років.