Суд в Одесі відмовився вилучати паспорт у "злодія в законі" й відкинув можливість його депортації. Аваков обурений
Одеський окружний адміністративний суд 10 березня заборонив вилучати український паспорт, ухвалювати рішення щодо поміщення в пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, а також здійснювати заходи примусового повернення стосовно 47-річного уродженця Грузії Коби Шемазашвілі.
Про це повідомило видання "Dетектив.info".
За даними журналістів, Шемазашвілі – "злодій у законі" на прізвисько Коба Руставський. Суддя Костянтин Єфіменко ухвалив це рішення в межах забезпечувального позову щодо спору стосовно громадянства "злодія в законі".
Це рішення відкидає можливість депортації Шемазашвілі, заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.
"Це означає повне нівелювання величезної роботи Нацполіції у стратегічно важливому напрямку та ставить під сумнів здатність судової гілки влади бути незалежною від будь-якого впливу, зокрема впливу представників криміналітету", – цитує його пресслужба МВС.
Держміграційна служба оскаржила рішення першої інстанції, розповів Аваков. Він вважає рішення Єфіменка неправомірним.
"Я як міністр внутрішніх справ особисто простежу, щоб неправомірне рішення судді Єфіменка було оскаржено у Вищій раді правосуддя й отримало адекватну законну дисциплінарну оцінку. Як можна говорити про довіру до судової системи, а отже – до правоохоронної системи в цілому, якщо вона відпускає на свободу "злодіїв у законі"? Сподіваюся, рішення Вищої ради правосуддя дасть сигнал про неприпустимість подібних рішень всьому суддівському корпусу і цей сумний приклад стане останнім прецедентом в Україні", – обурився він.
За даними МВС, 2021 року одного "злодія в законі" з України вислали, а ще одного – не пустили у країну, оскільки йому заборонили в'їзд.
Президент України Володимир Зеленський 3 грудня 2019 року ініціював законопроєкт, який передбачає кримінальну відповідальність за перебування осіб у статусі "злодія в законі" на строк від п'яти до 12 років. Депутати в першому читанні проголосували за цей законопроєкт 19 грудня 2019 року. 4 лютого 2020 року депутати передали документ на повторне друге читання.
Народні депутати 236 голосами 4 червня внесли зміни до Кримінального кодексу України, якими ввели в законодавство поняття "злодій у законі". Експерти зазначили, що законопроєкт фактично легітимізує злочинний жаргон у кримінальному законодавстві України.