Поліція затримала під Києвом грузинського "злодія в законі". Його було засуджено за вимагання $150 тис.
Затриманий "злодій у законі" на прізвисько Магало скоїв збройний напад на сім'ю київського підприємця. Зараз вирішують питання про його примусове вислання з України.
Правоохоронці затримали в Київській області 46-річного грузинського "злодія в законі" на прізвисько Магало. Про це розповіли у пресцентрі Національної поліції Києва 2 листопада.
Затримали "злодія в законі" в його заміському будинку в суботу, 31 жовтня. У липні 2020 року Магалу відмовили в наданні громадянства України. Після цього він переховувався, щоб уникнути депортації.
Разом зі спільниками його судили за збройний напад на сім'ю київського підприємця, під час якого вдалося забрати $150 тис.
"Попри заходи конспірації, оперативникам департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції вдалося встановити тимчасове місце перебування "злодія в законі" та провести операцію із його затримання, аби позбавити його можливості поширювати злочинний вплив у кримінальному середовищі", – додали в поліції.
Працівники Державної міграційної служби України склали адміністративний протокол за ст. 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України).
Зараз вирішують питання про примусове вислання затриманого за межі України. Його помістили в пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства.
Президент України Володимир Зеленський 3 грудня 2019 року ініціював законопроєкт, який передбачає кримінальну відповідальність за перебування осіб у статусі "злодія в законі" на строк від п'яти до 12 років. Депутати в першому читанні проголосували за цей законопроєкт 19 грудня 2019 року. 4 лютого 2020 року депутати відправили документ на повторне друге читання.
Народні депутати 236 голосами 4 червня внесли зміни до Кримінального кодексу України, якими ввели в законодавство поняття "злодій у законі". Експерти зазначили, що законопроєкт фактично легітимізує злочинний жаргон у кримінальному законодавстві України.