Судді заявляють, що Кицюк довелося знімати побої після спілкування з патрульними
Рада суддів України заявила Національній поліції України, що дії патрульних щодо судді Солом'янського районного суду Києва Вікторії Кицюк свідчать про зумисну дискредитацію представників суддівської спільноти.
Суддя Солом'янського районного суду міста Києва Вікторія Кицюк написала заяву в Національну поліцію України щодо затримання її патрульними поліцейськими Києва, а також зняла побої, пройшла тест на вміст в організмі алкоголю та наркотичних речовин і звернулася в Генеральну прокуратуру. Про це повідомляє прес-служба Ради суддів України (РСУ).
За інформацією РСУ, патрульні поліцейські без пояснення причин "закували суддю в кайданки і силоміць заштовхали в автомобіль", коли вона після закінчення робочого дня підійшла до своєї машини.
"На вимогу судді пояснити причини такої поведінки патрульні не реагували і поводилися досить грубо й агресивно. Після того, як на місце інциденту приїхала голова суду, поліцейські суддю відпустили, знову ж, без пояснення причин своїх дій", – сказано в офіційній заяві.
Рада суддів заявила, що "такі дії поліцейських свідчать про зумисну дискредитацію представників суддівської спільноти в очах громадськості, що є неприпустимим у суспільстві, яке декларує демократичні цінності та верховенство закону".
У заяві також згадана недоторканність суддів і те, що в новій редакції закону "Про судоустрій і статус суддів" сказано, що суддя не може бути затриманий чи утриманий під вартою або арештом до винесення обвинувального вироку суду, за винятком затримання судді під час або відразу після вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину".
Пізніше, коментуючи в ефірі телеканалу "112 Україна" інцидент з суддею Кицюк, член Ради суддів України, суддя Господарського суду Харківської області Тетяна Суярко заявила, що "виникають питання" щодо відповідності застосування до судді наручників, чи була поведінка судді "правомірною і етичною" і чи не пов'язаний інцидент "із здійсненням суддею своєї професійної діяльності".
Суярко попросила утриматися від "невиважених коментарів" і почекати результатів перевірки.
Увечері 21 лютого патрульні затримали Кицюк за порушення правил дорожнього руху і відмову показати документи. За версією поліції, її просили перепаркувати автомобіль, щоб він не заважав дорожньому руху, а замість цього вона "включила режим дурника" і заявила, що не водій.