"Таке відчуття, що готують до Олімпійських ігор". Балух розповів про свою реабілітацію
Колишній політв'язень Володимир Балух, який проходить реабілітацію після операції, розповів, що від відновлювальних занять він може відпочити тільки в неділю.
Колишній політв'язень, кримчанин Володимир Балух повідомив у опублікованому 29 листопада інтерв'ю "Цензор.НЕТ", що його реабілітація після операції нагадує підготовку до Олімпійських ігор.
Видання зазначає, що безкоштовну реабілітацію він проходить у клініці "Нодус" у Броварах.
"Мене тут страшенно пресують. У будні зранку до вечора я зайнятий. На тренажерах ходжу по п'ять кілометрів, потім на велосипеді проїжджаю по 22 кілометри. У мене таке відчуття, що мене готують до Олімпійських ігор. Тільки у вихідні дають спокій", – розповів Балух.
Він зізнався, що періодично вечорами його турбують головні болі.
"Але я цілий день себе навантажую. Може, це з цим пов'язане. Та й погода міняється. Достатньо відпочити, полежати – і біль минає", – зазначив колишній політв'язень.
Балуха побили в районі Гідропарку в Києві в ніч на 8 вересня. Йому зламали руку і ключицю, також було діагностовано важку черепно-мозкову травму. Увечері 8 вересня його прооперували, після чого під’єднали до апарата штучної вентиляції легенів. Активіст був у медикаментозній комі. 25 вересня народна депутатка від "Європейської солідарності" Ірина Геращенко повідомила, що лікарі почали виводити його з цього стану. Балуха виписали з лікарні 22 жовтня.
Офіс президента вимагав швидкого і повного розслідування, не відкинувши політичну версію нападу: Балух планував балотуватися на місцевих виборах у Київській області від "Європейської солідарності".
Увечері 18 вересня поліція повідомила про затримання ймовірного зловмисника. Йому інкримінують злочин, передбачений ч. 1 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України. За даними правоохоронців, підозрюваний намагався втекти від поліції.
7 вересня 2019 року кримський активіст Балух повернувся до України в межах українсько-російського обміну утримуваними особами. У російських містах неволі він провів більше ніж два з половиною роки. Адвокати та правозахисники говорили, що Балух став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України, вивішений у дворі його будинку.