Начальника академії сухопутних військ у Львові звільнили. Ще вчора він стояв поруч із Зеленським і Єрмаком
Генерал-лейтенанта Павла Ткачука звільнили з посади начальника Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (НАСВ) у Львові. Про це 18 грудня повідомила пресслужба Міністерства оборони України в Telegram.
У відомстві зазначили, що під час візиту президента України Володимира Зеленського до Львова 17 грудня міністр оборони Рустем Умєров доповів йому про результати аудиту Головної інспекції МО щодо Ткачука та численних порушень із його боку.
"Президент доручив негайно виправити ситуацію, що склалася", – ідеться в повідомленні.
Про плани Міноборони "найближчим часом" звільнити Ткачука повідомляв заступник глави відомства Іван Гаврилюк 6 грудня, його процитувало "Інтерфакс-Україна". Попри це, 17 грудня Ткачук разом із Зеленським, а також керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком і керівництвом Львова й області вшановували пам'ять полеглих українських воїнів на полі почесних поховань Личаківського кладовища. Про це свідчать фото, які Ткачук опублікував у Facebook.
Контекст:
Ткачук очолював НАСВ із 2002 року. За даними видання Zaxid.net, 2010-го його обрали депутатом Львівської міськради від Партії регіонів, а 2013 року Ткачук став позафракційним.
2016-го журналісти "Слідство.інфо" писали, що Ткачук володіє чотирма квартирами, трьома будинками, яких він не задекларував, а також джипами.
За результатами цього журналістського матеріалу НАБУ розпочало розслідування, однак, як повідомляло Zaxid.net, Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила провадження стосовно Ткачука, вважаючи недоведеним той факт, що він приховував нерухомість умисно. Втім, пізніше Апеляційний суд Києва визнав закриття провадження незаконним.
Заступниця голови тимчасової слідчої комісії, позафракційна народна депутатка Юлія Яцик 21 березня 2024 року у Facebook розповіла про колективну скаргу від курсантів НАСВ. У ній ішлося про цькування, приниження та булінг курсантів, відсутність необхідних ліків у медпункті, неякісні харчові продукти, "ротну касу".
У травні 21-річний курсант академії Олександр Попович заявив, що його відрахували із НАСВ через активну позицію. Він скаржився, зокрема, на порядки в навчальному закладі. Оскільки на скарги керівництво академії нібито не реагувало, в січні курсанти звернулися до Верховної Ради й Умєрова.
Після конфлікту з керівництвом і подальшого відрахування, як повідомив Попович у Facebook, його як мобілізованого перевели до бойової бригади, командиром якої є "офіцер, який принижував курсантів в академії".
Народні депутати згодом також робили заяви щодо порушень у навчальному закладі: про цькування, погане харчування, непрозоре чи нецільове розпорядження гуманітарною допомогою тощо. Керівництво академії від закидів відхрещувалося, пояснюючи це "дискредитаційною кампанією".
7 серпня видання Zaxid.net написало, що НАСВ не надала Верховній Раді звітів щодо 138 млн грн благодійної допомоги. Зокрема, правоохоронці встановлювали, де зараз передані академії 18 автобусів і 21 автомобіль, серед яких позашляховики Mitsubishi Pajero, Land Rover Freelander, BMW Х5 і Volkswagen Touareg.