У Києві обстріляли редакцію видання "ГОРДОН"
Офіс розташований на вулиці Щекавицькій.
Співробітники видання виявили слід від кулі на одному з вікон офісу, після чого викликали поліцію.
Гордон показав на відео кульовий отвір.
Журналіст пов'язав те, що сталося, зі своєю професійною діяльністю.
"Друзі, говорити правду у країні, де за свободу слова потрібно щодня боротися, дуже непросто. Але я це роблю, постійно кажу те, що думаю, і кажу правду. Як бачимо, це багатьом, напевно, не подобається", – сказав Гордон.
Він висловив переконання, що злочин буде розкрито, "оскільки тут скрізь камери".
"Окрім того, як мені повідомили мої джерела у СБУ, тут навпроти розташований гуртожиток СБУ, в якому встановлено спеціальний пост у межах НСРД (негласні слідчі (розшукові) дії). – "ГОРДОН") стосовно мене, звідки повністю записують усе, що відбувається тут, перед входом [в офіс видання "ГОРДОН"]. Тому я абсолютно впевнений, що СБУ у співдружності з МВС дасть відповідь на запитання, хто стріляв по вікнах інтернет-видання "ГОРДОН", кому стоїть поперек горла свобода слова та боротьба за свободу слова в Україні", – сказав Гордон.
Контекст:
Наприкінці листопада 2021 року Гордон розповів, що розчарувався у президенті Володимирові Зеленському. Він нагадав, що 2019 року виступав категорично проти переобрання п'ятого президента Петра Порошенка на новий строк та публічно агітував голосувати за Зеленського, сподіваючись, що той швидко проведе потрібні реформи. Але протягом двох із половиною років президентства Зеленського, на думку журналіста, в Україні "не було проведено жодної помітної реформи, навіть не стартувала боротьба з корупцією, ми спостерігаємо тільки ще більшу концентрацію влади навколо Офісу президента і тиск на свободу слова".
Після цієї заяви Зеленський сказав журналістам, що Гордон "аж із штанів викидається", так не хоче, щоб він ішов на другий президентський строк.
У грудні, після інтерв'ю з колишнім керівником Офісу президента Андрієм Богданом, Гордон звернувся до правоохоронних органів України – Офісу генпрокурора, Служби безпеки України, Національної поліції, Державного бюро розслідувань – та посольств західних країн. В інтерв'ю Богдан сказав, що Зеленський віддає особисті вказівки про кримінальне переслідування групи людей, у списку звучало прізвище Гордона. За словами Богдана, щодо журналіста можуть проводити НСРД.
У запитах до правоохоронних органів України Гордон просив відповісти на такі запитання: чи розпочато щодо нього кримінальні провадження та за якою статтею; чи є в нього статус підозрюваного в якомусь кримінальному провадженні, якщо так, то в чому його підозрюють; чи проводять щодо нього НСРД і навіщо.
В Офісі генерального прокурора та СБУ відповіли, що у засновника інтернет-видання "ГОРДОН" немає статусу підозрюваного в жодному кримінальному провадженні. Водночас у відомстві зазначили, що відомості про проведення оперативно-розшукової діяльності "в інформаційних системах Офісу генерального прокурора не обліковуються", тому надати таку інформацію воно не може. У СБУ, ДБР та поліції не повідомили, чи проводять НСРД безпосередньо щодо Гордона.