Українські правоохоронці повідомили про підозру у розтраті понад 1 млрд грн ексвласнику "Дельта Банку"
"Він же свого часу обіймав посаду голови спостережної ради цієї фінустанови. Підозрюваному інкримінується розтрата майна зі збитками у понад 1 млрд грн. Повідомлення про підозру одержали двоє заступників голови ради директорів банку, а також директор однієї з пов’язаних фінансових компаній", – уточнила генпрокурорка.
Прокурори вручили ексвласнику клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у понад 1 млрд грн.
Слідство встановило низку епізодів, серед яких факт продажу боргу банком без проведення оцінки.
"42 млн грн боргу було продано за 4 млн грн. Та навіть цих коштів банк не отримав – "вигідну" угоду провернули через коригування залишків на рахунках у системі бухгалтерського обліку. А покупцем дешевого кредиту стала фінансова компанія, заснована власником ПАТ "Дельта Банк", директор якої за сумісництвом обіймав у банку адміністративну посаду", – зазначено у пості.
За інформацією Венедіктової, у цій схемі крім майнових прав на кредитну заборгованість спільники вивели з-під застави нерухомість вартістю приблизно 16 млн грн.
"Про безпосереднє розкрадання коштів свідчать факти видачі за вказівкою власника банку 160 млн грн кредиту підприємству, бенефіціаром якого є його близький родич. При цьому заставою за цим кредитом були вісім земельних ділянок, вартість яких завищена більше ніж у 100 разів. За аналогічною схемою власник банку організував видачу кредитів на фірми-одноденки, що не мали жодних активів та заставного майна", – підкреслила генпрокурорка.
Правоохоронці заарештували активи власника банку на суму 790 млн грн. Зокрема накладено арешт на 200 земельних ділянок у Київській, Чернігівській та Івано-Франківській областях. Заарештовано рахунок голови ради директорів "Дельта Банку" у швейцарському банку, на якому зберігають $1 млн.
Венедіктова повідомила, що Офіс генпрокурора координує розслідування по провадженнях щодо 10 боржників Нацбанку і Фонду гарантування вкладів.
"Сукупна заборгованість цих банків перед власними вкладниками, не покрита виплатами фонду, складає більше 120 млрд грн. І частина цих коштів, за даними правоохоронців, банально розтрачена та розкрадена власниками та менеджментом цих установ", – заявила генпрокурорка.
Венедіктова не назвала прізвища ексвласника банку, якого повідомили про підозру. За інформацією джерела "Економічної правди" у правоохоронних органах, ідеться про Миколу Лагуну.
Контекст:
"Дельта Банк" визнали неплатоспроможним у березні 2015 року. У жовтні Національний банк України ліквідував фінустанову.
У лютому 2017 року прокуратура повідомила про підозру у розкраданні 1,7 млрд грн ексголову ради правління "Дельта Банку" Олену Попову та трьох інших осіб. Тодішній генпрокурор Юрій Луценко зазначив, що "всі аферисти втекли за кордон", але пообіцяв "рано чи пізно їх зловити".
10 грудня 2019 року Північний апеляційний господарський суд за позовом Фонду гарантування вкладів фізосіб заарештував активи, що належать Лагуну. Активи розбили на пули, які по черзі виставляють на продаж.