В Україні зменшилася кількість тяжких злочинів і зросла кількість посадових – Нацполіція

У поліції стверджують, що стали частіше виявляти українців, які займаються збутом наркотиків
Фото: Поліція Одеської області / Facebook
За час епідемії коронавірусної інфекції в Україні змінилася структура злочинів, повідомив заступник голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе виданню "Цензор.НЕТ" в інтерв'ю, яке опубліковано 18 червня.

Про це він сказав, відповідаючи на запитання про "злочинність у коронавірусний рік".

"Ми спостерігаємо зменшення тяжких та особливо тяжких злочинів за цей період на 20%. Йдеться про такі злочини, як крадіжки, зокрема і в домоволодіннях, незаконні заволодіння транспортними засобами, тяжкі тілесні ушкодження і вбивства. Водночас збільшилася кількість виявлених посадових злочинів і вручених по них підозр", – сказав Цуцкірідзе.

За його даними, частіше стали виявляти українців, які займаються збутом наркотиків.

"Я б не пов'язував це з пандемією. Хоча на деякі правопорушення вона вплинула. Зокрема, збільшилася кількість випадків домашнього насильства, побутових конфліктів, нанесення легких тілесних ушкоджень. На жаль, за останній рік збільшилася кількість суїцидів, скоєних неповнолітніми. Причини різні: проблеми в родині, з однолітками і булінг, насильство, нерозділене кохання тощо", – пояснив заступник голови Нацполіції.

Зниження кількості злочинів він пов'язав з "більш системною роботою по організованих групах, які здійснювали багатоепізодні, професійно сплановані злочини".

"За рахунок того, що такі групи було знешкоджено, серійні крадіжки, розбої, пограбування зменшилися. Як і вбивства. Наприклад, цього року з 540 умисних вбивств розкрито 533. Уперше такі підсумки за історію поліції", – підкреслив Цуцкірідзе.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що через введення карантинних заходів у зв'язку з пандемією коронавірусу світ зіткнувся зі спалахом домашнього насильства. "Багатьох жінок і дівчаток небезпека підстерігає там, де вони мають почуватися цілковитій безпеці, – у власному домі", – підкреслив Гутерріш і закликав владу всіх країн занести запобігання насильству проти жінок до своїх планів боротьби з COVID-19 як одне з головних завдань.

За даними Національної поліції України, 2020 року у відомство надійшло щонайменше 174,4 тис. заяв про домашнє насильство. За весь 2019 рік правоохоронці одержали 113,8 тис. таких заяв.