Відкинути версію теракту як причини аварії Ан-26Ш у Чугуєві можна буде тільки за результатами експертизи – ДБР

Унаслідок авіакатастрофи загинуло 26 осіб
Фото: ЕРА

Повідомлення про відмову двигуна навчального літака Ан-26Ш, який розбився ввечері 25 вересня в Чугуєві Харківської області, не відповідають дійсності, заявили в Держбюро розслідувань.

Відкинути версію теракту як причини падіння навчального літака Ан-26Ш в Чугуєві Харківської області можна буде тільки за результатами вибухотехнічної експертизи. Про це керівник Головного слідчого управління Держбюро розслідувань (ДБР) Максим Борчаковський розповів під час спілкування з журналістами 30 вересня, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Усі версії, які наразі звучать у ЗМІ, не відкидаються. Нині вирішується питання щодо вибухотехнічної експертизи. Її буде проведено однозначно. Крім вибухотехнічної експертизи, здійснюється технічне розслідування", – сказав він.

Журналісти уточнили, чи означає це, що відкинути версію теракту можна буде тільки після того, як стануть відомі результати експертизи. Борчаковський відповів: "Так".

Як пише "Інтерфакс-Україна", він спростував повідомлення про відмову двигуна літака.

"Була інформація щодо зниження тиску індикатора крутного моменту. А та інформація, яка звучить, що взагалі відмовив двигун – не відповідає дійсності", – додав Борчаковський.

Катастрофа Ан-26 у Чугуєві. Ким були всі 26 загиблих в авіакатастрофі під Харковом. Подробиці

Навчальний літак Ан-26Ш впав і загорівся за 2 км від військового аеродрому Чугуєва увечері 25 вересня. На борту перебувало 27 осіб: семеро військовослужбовців (члени екіпажу й інструктори) та 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба. Загинуло 26 осіб.

За даними Служби безпеки України, за кілька хвилин до катастрофи командир літака повідомив про відмову лівого двигуна і запросив посадку, проте з невстановленої причини повітряне судно розбилося збоку від злітно-посадкової смуги.