Зафіксовано повторне забруднення річки Сейм – Міндовкілля України

Міндовкілля розповіло про ситуацію на річках Десна і Сейм
Фото: В'ячеслав Чаус / Чернігівська ОДА (ОВА) / Telegram

Річку Сейм, яка тече територією України після проходження через територію країни-агресора Росії, знову забруднено. Про це Міністерство захисту довкілля і природних ресурсів України поінформувало 22 вересня у Facebook.

"Повторне забруднення продовжує рухатися руслом річки Сейм. [...] У пунктах села Мутин і села Озаричі вода мутна, рівень хімічного споживання кисню перевищує норму в 4,3 раза. Розчинений кисень відсутній. У пункті міста Батурин спостерігається потемніння води, незначний специфічний запах, мор риби не спостерігається", – ідеться в повідомленні.

У Міндовкілля зазначили, що хімічне споживання кисню в Сеймі на цих ділянках Сумської області в 1,1 раза перевищує норму, вміст марганцю перевищено в 1,3 раза.

Водночас у нормі кисневий режим і вміст азоту амонійного, заліза загального, нітритів, фосфатів і хлоридів.

"Далі по течії показники якості води за добу не змінилися. Вода світла, на дні осаду практично немає, неприємний запах відсутній, мор риби не спостерігається", – наголосили у відомстві.

На річці Десна, за даними Міндовкілля, ситуація стабілізується.

"На всій протяжності в Чернігівській області вода посвітлішала, подекуди на дні осад темного кольору, неприємний запах і мор риби не спостерігаються. У річці з'являються живі водні біоресурси. Переміщення забруднення в Київській області не фіксується", – ідеться в повідомленні.

17 вересня Міндовкілля писало, що ймовірне джерело забруднення Сейму – на території Росії.

Контекст:

Держагентство меліорації та рибного господарства України повідомляло 27 серпня, що в річці Сейм, яка тече з РФ, зафіксували значне перевищення концентрації забруднювальних речовин – амонію і завислих речовин. У зв'язку із чим у населених пунктах заборонили купання, риболовлю, а також використання води із Сейму для технічних потреб.

31 серпня в Міндовкілля поінформували, що в Сумській і Чернігівській областях із річки Десна зібрали 18 тонн загиблої риби.

5 вересня у Міндовкілля повідомили, що забруднювальні речовини в Десні із Сейму дійшли до Чернігова, проте загрози питному водопостачанню немає.