Зеленський сказав, чи спілкувався він із Міндічем останнім часом

Зеленський раніше був співвласником "Кварталу 95"
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю Bloomberg, яке записали 12 листопада, що зі співвласником студії "Квартал 95" Тимуром Міндічем не розмовляв після того, як почався скандал із корупцією в НАЕК "Енергоатом".

Раніше Міндіча й Зеленського (до вступу на посаду президента він був шоуменом і співвласником "Кварталу 95") пов'язували спільні інтереси.

Зараз президент України сказав журналістам, що "у президента країни, яка у стані війни, не може бути друзів".

З Міндічем, за словами Зеленського, він не спілкувався з "моменту оголошення про початок розслідування корупції".

Bloomberg нагадало, що Зеленський висловлював готовність ввести проти Міндіча санкції (13 листопада президент підписав указ про такі санкції).

Контекст:

10 листопада Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повідомило про операцію "Мідас" щодо викриття "високорівневої злочинної організації", яка займалася вимаганням в "Енергоатомі". За даними слідства, підрядникам держкомпанії пропонували платити відкат від 10% до 15% за товари й послуги, погрожуючи блокувати платежі з бюджету або розірвати співпрацю.

Міндіч (у записах НАБУ – Карлсон) був серед тих, кого 11 листопада повідомили про підозру.

За даними "Української правди", Міндіч за кілька годин до обшуків у нього покинув Україну. У Державній прикордонній службі пояснили, що Міндіч виїхав з України на законних підставах, бо має трьох неповнолітніх дітей.