Екс-беркутівця, якого підозрюють у побитті активістів "Автомайдану", заарештували

Затриманий – це колишній міліціонер першої оперативної роти "Беркуту", йому інкримінують перевищення влади та службових повноважень
Фото: ЕРА (архів)

20 липня на виїзді з Києва затримали колишнього міліціонера першої оперативної роти "Беркуту" Сергія Лободу, якого підозрюють у побитті активістів "Автомайдану" та пошкодженні їхніх автомобілів. Печерський райсуд Києва ухвалив заарештувати його без права внесення застави.

Печерський райсуд Києва заарештував без права внесення застави екс-беркутівця Сергія Лободу, якого підозрюють у побитті активістів "Автомайдану", повідомила Адвокатська консультативна група у Facebook.

Він буде під вартою до 18 серпня.

Таке рішення виніс суддя В'ячеслав Підпалий.

За інформацією прокуратури, 20 липня на виїзді з Києва затримали колишнього міліціонера першої оперативної роти "Беркуту", якого підозрюють у побитті активістів "Автомайдану" та пошкодженні їхніх автомобілів. Він перебував у розшуку півтора року.

Затриманому інкримінують перевищення влади та службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки, а саме: заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості дев'ятьом учасникам мирних акцій протесту, а також пошкодження автомобілів на суму понад півмільйона гривень. Загалом постраждалими від дій підозрюваного визнані 22 людини.

Наприкінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні відбулися масові протести, які призвели до зміни влади. Тоді мітингувальникам протистояли правоохоронні органи та найняті владою озброєні бандити (тітушки). Ескалація конфлікту сталася після ухвалення 16 січня 2014 року законів, які називають диктаторськими. 19 січня між протестувальниками з Майдану та міліцією почалися зіткнення.

За словами екс-генпрокурора Віталія Яреми, лише з 18-го до 20 лютого 2014 року вбили 77 протестувальників, приблизно 700 осіб дістали поранення.

Про підозру у причетності до розстрілів 20 лютого 2014 року в Києві повідомили 26 екс-беркутівців. П'ятьох із них заарештували, триває судовий процес, запити про екстрадицію решти Генпрокуратура направила до Росії.