Росія відмовилася видавати Україні екс-беркутівців, підозрюваних у розстрілі активістів Євромайдану
В Україні 21 колишнього співробітника "Беркуту", яких відмовилася видавати російська сторона, підозрюють у розстрілі 48 осіб.
Правоохоронні органи Росії відмовили Генеральній прокуратурі України в екстрадиції 21 колишнього співробітника спецпідрозділу "Беркут", яких підозрюють у розстрілі 48 активістів Євромайдану на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року. Про це повідомив начальник департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк "Українським новинам".
"Отримано всі відповіді від російської сторони. У всіх запитах відмовлено", – зазначив він.
За словами Горбатюка, усі підозрювані отримали громадянство Росії або так званий притулок.
Водночас прокурор додав, що поки немає відповіді Росії про екстрадицію колишнього начальника київського полку спеціального призначення "Беркут" Сергія Кусюка.
Наприкінці 2013-го – початку 2014 року в Україні відбулися масові протести, які зумовили зміну влади. Під час них протестувальникам протистояли правоохоронні органи й найняті владою озброєні бандити (тітушки). За словами екс-генпрокурора Віталія Яреми, лише з 18 до 20 лютого 2014 року було вбито 77 протестувальників, приблизно 700 осіб тоді дістали поранення.
У травні 2016 року ГПУ повідомила, що в розстрілах учасників Революції гідності у 2013–2014 роках брали участь 23 екс-співробітники міліцейської роти спеціального призначення "Беркут" і три їхні керівники, серед яких – Кусюк.
У червні 2017 року фото людини у формі ОМОН, схожої на Кусюка, опублікували російські ЗМІ. Кусюк, імовірно, брав участь у розгоні учасників протестної акції проти корупції, яка відбулася 12 червня на вулиці Тверській у Москві. Офіційно в Росгвардії участі колишнього командира "Беркуту" в акції не прокоментували.