Музей Революції гідності про завалену огорожу на Інститутській: Невже для слідчих дій бракує правових методів?

18 травня активісти повалили огорожу на місці будівництва меморіалу
Фото: maidanmuseum.org

У музеї Революції гідності вважають дивним, що аргументи проти будівництва меморіалу Героям Небесної сотні з'явилися більше ніж за рік після оприлюднення результатів конкурсу на нього.

Руйнування 18 травня загорожі на Інститутській вулиці в Києві, де буде споруджено меморіал Героям Небесної сотні, супроводжували вигадками і "відвертою брехнею" про події на місці злочинів проти активістів Євромайдану. Про це заявили в музеї Революції гідності.

"У шквалі звинувачень, коли правду змішують із вигадками, припущеннями та відвертою брехнею, подаючи їх як щось безсумнівне, мова, яка базується на повазі до співрозмовника й аргументованих поясненнях, стає нечутною. Це відомо всім, хто хоч раз брав участь у великих зустрічах-нарадах, куди приходять крикуни. І так уже є, що найлегше нападати на того, хто не ховається від "незручних" питань, хто шукає порозуміння й задля цього ладен вислуховувати весь потік образ та звинувачень, вірячи, що ті, хто ці звинувачення кидає, готові в якийсь момент зупинитися, щоб вислухати відповіді. І дивно, що аргументи "проти" з’явилися за більш ніж рік після оприлюднення результатів конкурсу, саме зараз. Що, невже немає правових інструментів оскарження "неправомірних" і "злочинних" дій із боку музею?" – ідеться у зверненні.

Представники музею висвітлили свою позицію щодо ситуації.

"Розуміємо, що невелика група протестувальників представляє думку не всього суспільства, а лише його частини, й очевидно, що потрібен пошук рішення, яке не ігнорувало б її. Водночас наголошуємо, що компроміс, якого хочемо досягнути, є компромісом не між музеєм і протестувальниками, а між двома суспільними запитами. І відмова від появи меморіалу на алеї станом на сьогодні чи застосування силових методів, як було сьогодні, не може бути цим компромісним рішенням. Невже для забезпечення слідчих дій бракує правових методів?" – ідеться в заяві.

У ній зазначено, що "протиставлення меморіалу слідству – хибне, спекулятивне і комусь вигідне".

"Останнє й основне: хоч би якими були мотиви кожної зі сторін, ми не можемо дозволити дискредитувати пам’ять про героїв Небесної сотні та образ Майдану як місця єднання і порозуміння людей заради спільної мети. Тож знову й знову закликаємо "борців за справедливість", перш ніж нападати, валити, звинувачувати – пильно аналізувати, чи не є перекрученою чергова "сенсація". І йти на комунікацію, знати аргументи іншої сторони та прислухатися до думки решти громадян", – підкреслили в музеї Революції гідності.

13 травня на Інститутській почали знімати бруківку для будівництва меморіалу Героям Небесної сотні. "Громадське" зазначило, що це ставить під загрозу завершення слідчих експериментів у розслідуванні розстрілів активістів під час Революції гідності.

Голова управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк заявляв, що дозвіл на будівельні роботи дала заступниця генпрокурора Анжела Стрижевська. Адвокат сімей Небесної сотні Євгенія Закревська повідомила, що бруківку вже зняли безпосередньо з ділянки, яку раніше визначили як місце поранення одного з протестувальників. У цій справі слідчого експерименту не завершено, а втручання будівельників його унеможливлює.

Управління спецрозслідувань ГПУ попросило зупинити будівельні роботи на Інститутській.

Пізніше стало відомо, що будівельні роботи зупинено.

18 травня активісти повалили огорожу на місці будівництва меморіалу.

Генпрокурор України Юрій Луценко висловив думку, що "є час уточнити проект" і зберегти місце максимально таким, яким воно було під час Євромайдану.