Суд у справі ексберкутівців, підозрюваних у розстрілах на Майдані, перебуватиме в нарадчій кімнаті не менше ніж рік – суддя Дячук
У справі ексберкутівців, підозрюваних у розстрілі протестувальників на вулиці Інститутській у Києві під час Революції гідності, відбулося не менше ніж 200 судових засідань, розповів суддя Святошинського райсуду Києва Сергій Дячук.
Судді Святошинського райсуду Києва не менше ніж рік перебуватимуть у нарадчій кімнаті для ухвалення рішення у справі п'ятьох ексберкутівців, підозрюваних у розстрілах на вулиці Інститутській у Києві під час Революції гідності. Про це УНІАН 3 грудня розповів суддя Сергій Дячук, який розглядає цю справу.
Він розповів, що вже відбулося не менше ніж 200 засідань щодо цього провадження.
"Опрацювати лише одне засідання під час написання вироку – це не менше ніж три дні. Це ж не просто зробити стенограму. Тут потрібно аналізувати, співставляти, робити висновки. А на сьогодні пройшло вже не менше ніж 200 засідань, от і порахуйте", – сказав він.
21 листопада 2013 року в Києві через відмову уряду підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом розпочався мітинг на Майдані, який переріс у масові протести по всій країні. Протестувальникам протистояли правоохоронні органи і найняті владою озброєні бандити (тітушки).
За даними ГПУ, у січні – лютому 2014 року в Києві загинули 78 мітингувальників і 13 силовиків, понад 200 осіб дістало вогнепальні поранення, ще приблизно 1000 протестувальників – інші тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.
У виконанні розстрілів обвинувачують бійців роти спецпризначення "Беркут". В організації злочину – колишнього президента України Віктора Януковича, ексміністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, його ексзаступників Віктора Ратушняка та Петра Федчука, ексголову СБУ Олександра Якименка та його колишнього заступника Володимира Тоцького.
Співробітників "чорної роти" Беркута" Сергія Тамтуру й Олександра Маринченка затримали в Києві 23 лютого 2015 року. У березні – квітні 2014 року затримали інших бійців цієї спецроти – Сергія Зінченка, Павла Аброськіна та їхнього командира Дмитра Садовника. Після того, як суд звільнив Садовника з-під варти, він утік. У липні 2015 року затримали ще одного підозрюваного у розстрілі Небесної сотні – ексберкутівця Олега Янішевського.
Більшість підозрюваних беркутівців і чиновників переховується у РФ й анексованому нею Криму. У справах, які веде управління спецрозслідувань ГПУ, оголошено в розшук понад 90 осіб.