У Дарницькому суді розпочали зачитування обвинувачувального акта Крисіну
Суд відмовив захисту фігуранта справи про тортури під час Майдану Юрія Крисіна у відводі прокурора Олексія Донського.
10 липня в Дарницькому районному суді Києва з восьмої спроби вдалося почати зачитування обвинувачувального акта у справі про тортури та викрадання під час Майдану, фігурантами якої є Юрій Крисін і його охоронець Сергій Чемес. Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
Наразі зачитано кілька сторінок із майже 60-сторінкового документа. Зачитування акта постійно переривалося криками Крисіна, який бере участь у засіданні у режимі відеоконференції, що він не чує, погано почувається або вимагає технічної перерви, щоб поспілкуватися зі своїми адвокатами.
На запитання судді “Крисіне, тепер ви нас чуєте?“, він відповів: “Ні, не чую“.
Засідання суду почалося із клопотання двох адвокатів Крисіна про відвід прокурора Олексія Донського, який представляє у справі сторону обвинувачення. Суд клопотання не задовольнив. Згодом Крисін попросив перерву для спілкування з адвокатами, заявив свій відвід прокурору Донському, а також наполягав, що перестав чути все, що відбувається в залі засідань.
Суд викликав працівника СІЗО для перевірки обладнання та продовжив засідання.
Справу про катування під час Майдану і протидію мирним зібранням розглядає Дарницький суд. У межах цього процесу 29 березня 2018 року Крисіну обрали запобіжний захід – тримання під вартою, 24 травня його продовжили ще на 60 діб – до 20 липня включно. Потерпілими у цій справі визнано трьох людей: відеооператора Владислава Іваненка, а також матір журналіста В'ячеслава Веремія, Катерину Веремій, і його дружину Світлану Кирилаш.
Справа налічує три епізоди.
Перший епізод стосується подій 21 січня 2014 року, коли відеооператора Іваненка викрали на станції метро "Петрівка" (тепер "Почайна") в Києві після зіткнення між тітушками й Автомайданом. Відеооператора відвезли до наметового табору тітушок біля метро "Бориспільська" та катували. Коли з'ясували, що Іваненко до Автомайдану стосунку не має, його відпустили.
Крисіну в цьому епізоді інкримінують пособництво у викраденні й тортурах Іваненка, оскільки він надав для цього свою групу тітушок й обіцяв їм винагороду. Чемесу інкримінують те саме, оскільки він охороняв потерпілого й координував телефоном свої дії з Крисіним, який, за даними слідства, з 10-го до 22 січня 2014 року відпочивав на Мальдівах.
Другий епізод стосується нападу тітушок на барикади активістів на вулиці Прорізній у Києві 18 лютого 2014 року з використанням саморобних вибухових пристроїв. За цим епізодом Чемесу та Крисіну інкримінують хуліганство та незаконне перешкоджання проведенню мітингу.
Третій епізод стосується вбивства журналіста В'ячеслава Веремія вночі 19 лютого 2014 року в центрі Києва. У цьому епізоді обвинувачуваним є тільки Чемес. Саме він, згідно з даними слідства, збив із ніг Веремія та тримав його, доки інші тітушки на чолі з Крисіним били журналіста. У цьому епізоді потерпілими визнано матір убитого Катерину Веремій і його вдову Кирилаш.
Крисін також є фігурантом окремої справи про вбивство Веремія. 13 червня Апеляційний суд Києва змінив умовний строк для нього за цією справою на п'ять років позбавлення волі.