Злочини на Майдані розслідують і розкривають, але є проблема із притягненням винних до відповідальності – адвокат Галабала G

Галабала: Результати нормальні, але до ідеалу, звичайно, далеко
Фото: Проект "Навчальні програми професійного зростання" - USAID / Facebook

Фактично щомісяця до суду передають один обвинувальний акт щодо злочинів, скоєних під час Революції гідності, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" адвокат Маркіян Галабала.

Незважаючи на те, що правоохоронцям вдалося розкрити більшість злочинів на Майдані під час Революції гідності, багатьох винних так і не притягнуто до відповідальності, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" адвокат Маркіян Галабала.

"Більшість злочинів на Майдані дійсно розкрито. Щодо кожного епізоду є загальне розуміння – хто і як скоїв злочин. Але якщо говорити про притягнення винних до відповідальності, то тут, звичайно, картина зовсім інша. Розкриття злочинів не означає, що винних покарано. Показники в цьому плані не такі приємні, якими їх хотілося б бачити. Цьому є низка пояснень. Наприклад, фігурант міг утекти у РФ або його покриває СБУ чи МВС. Тобто злочини на Майдані розслідують і розкривають, але є проблема з притягненням винних до відповідальності. Фактично щомісяця до суду передають один обвинувальний акт. Це означає, що триває системна робота. Результати нормальні, але до ідеалу, звичайно, далеко", – зазначив адвокат.

Він підкреслив, що судові процеси у справах Майдану займають досить багато часу.

"Обвинувальні вироки у нас є. Але тут потрібно розуміти, що добитися вироку досить складно у зв'язку із затягуванням судових процедур. І якщо у 2014–2015 роках часто говорили, що нікого так і не покарано, то зараз прогрес усе-таки є. Тепер дискусія відбувається навколо того, що не покарано саме замовників. Але тут ситуація аналогічна – хтось виїхав у Росію, у когось в Україні є високопоставлені покровителі тощо. Мені складно сказати, який результат задовольнить суспільство. Але, наприклад, до покарання [екс-глави МВС Віталія] Захарченка або [колишнього президента України Віктора] Януковича ще дуже далеко", – резюмував Галабала.

Сьогодні начальник управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк заявив, що правоохоронці проводять розслідування 4700 епізодів злочинів під час Революції гідності. За його словами, більшу частину злочинів розкрито – встановлено обставини подій, у деяких випадках – і виконавців, і організаторів, і пособників.

21 листопада 2013 року в Києві через відмову уряду підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом розпочався мітинг на Майдані, який переріс у масові протести по всій країні. Мітингувальникам протистояли правоохоронні органи і найняті владою озброєні бандити (тітушки).

За словами президента України Петра Порошенка, унаслідок трагічних подій 18–20 лютого 2014 року загинуло 107 осіб.

Закінчився Євромайдан наприкінці лютого 2014 року втечею тодішнього президента України Віктора Януковича в Росію.

21 листопада в Україні святкують День гідності і свободи. Його заснували 2014 року на честь початку двох революцій – Помаранчевої революції (2004 року) і Революції гідності (20132014 роки).