Адвокат Небесної сотні Титич: Останній шанс опонентів – провокація, щоб заявити: усі сторони винні у розстрілах, давайте обміняємо беркутівців на заручників на Донбасі і у РФ
Заяви Івана Бубенчика, підозрюваного у замаху на вбивство силовиків у Києві у лютому 2014 року, "завдають сильної шкоди" потерпілим у провадженні щодо розстрілів 20 лютого 2014 року, заявив в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" адвокат сімей Небесної сотні Віталій Титич.
Адвокати українського екс-президента Віктора Януковича, який утік із країни, намагаються створити "інформаційну провокацію", щоб згодом винні у розстрілі людей на Євромайдані 20 лютого 2014 року уникли покарання. Про це в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" заявив адвокат сімей Небесної сотні Віталій Титич.
Він зазначив, що заяви Івана Бубенчика, підозрюваного у замаху на вбивство силовиків у Києві у лютому 2014 року, "завдають сильної шкоди" потерпілим у провадженні щодо розстрілів 20 лютого 2014 року.
"Ми очікували, що з часом єдиним способом захисту Януковича стане дискредитація кримінального провадження щодо 20 лютого, створення передумов для неправильної кваліфікації та оцінки дій потерпілих. Але їм дуже складно це зробити, забагато вже задокументовано. Останній шанс – інформаційна провокація, створення білого шуму і правової каші, щоб після цього заявити: ну ось бачите, усі сторони винні у розстрілах на Інститутській, давайте просто обміняємо беркутівців на заручників на Донбасі та у Росії і забудемо", – сказав він.
Адвокат Небесної сотні Титич: У суді обвинувачені з "чорної роти" "Беркуту" потекли, готові були давати свідчення. І раптом з'являється Бубенчик зі своїми інтерв'ю. Читайте повну версію інтерв'ю
Протести, які отримали назву Євромайдан, а пізніше – Революція гідності, тривали по всій країні із 21 листопада 2013 року до кінця лютого 2014 року. Мітингувальникам протистояли правоохоронні органи та найняті владою озброєні бандити (тітушки). Після масового розстрілу активістів 18—20 лютого з країни до РФ утік Янукович.
За даними Генпрокуратури, 20 лютого на вулиці Інститутській було розстріляно 48 активістів Євромайдану.
У березні—квітні 2014 року було затримано співробітників спецроти "Беркуту" Сергія Зінченка, Павла Аброськіна і їхнього командира Дмитра Садовника. Після того, як суд звільнив Садовника з-під варти, він утік. Співробітники "Беркуту" Сергій Тамтура і Олександр Маринченко були затримані 23 лютого 2015 року. У липні 2015-го було затримано ще одного підозрюваного у цьому злочині — офіцера МВС Олег Янішевського.
У травні 2016 року Святошинський суд почав розглядати справу екс-беркутівців по суті. Їм інкримінують перевищення службових повноважень, незаконне поводження зі зброєю, умисне вбивство та завдання тілесних ушкоджень активістам Майдану. Обвинувачені провини не визнають.
У березні 2018 року представник України у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Віктор Медведчук заявляв, що терористи "ДНР" та "ЛНР" занесли до списків на обмін п'ятьох екс-беркутівців, обвинувачених у розстрілах активістів Євромайдану.