Горбатюк про розслідування справ Євромайдану: Враження, що суди спинним мозком відчувають, що ці справи не цікаві державі
Українські суди ще озираються на те, як на ті чи інші справи реагуватиме керівництво держави, Національної поліції, заявив начальник департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.
Створюється враження, що в справах про злочини проти Євромайдану українські суди чинять, як уважають за потрібне, не боячись наслідків, оскільки відчувають, що ці справи не цікаві керівництву держави, сказав начальник департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк в інтерв'ю "Громадському".
"Суди у нас ще оглядаються на те, як на ті чи інші справи реагуватиме керівництво держави, Нацполіції. У мене таке враження, що вони спинним мозком відчувають, що ці справи нецікаві державі, тому вони чинять ті дії, які вважають за потрібне, не боячись наслідків", – заявив він.
Горбатюк додав, що втеча чотирьох харківських екс-беркутівців, які перебувають під слідством у справах Євромайдану, до Росії – це "проблема не сьогоднішнього дня".
"Вона просто виявилася внаслідок того, що четверо обвинувачених залишили країну. Ситуація зі зміною запобіжних заходів існує впродовж останніх років розслідування. Це характеризує ставлення до розгляду цих справ. Випадок показовий, але це комплексна проблема. Я маю на увазі саме справи щодо Майдану", – сказав Горбатюк.
14 квітня джерело видання "ГОРДОН" повідомило, що четверо колишніх співробітників харківського батальйону спеціального призначення "Беркут" Олександр Костюк, Владислав Мастега, Артем Войлоков і Віталій Гончаренко, які фігурують у кримінальному провадженні про розстріли протестувальників на Майдані, утекли до Росії.
Горбатюк заявив, що вони мали право покинути Україну в будь-який момент з огляду на обраний для них судом запобіжний захід. Він додав, що обвинувальний акт стосовно екс-беркутівців із 23 березня був у Печерському районному суді Києва.
Наприкінці 2013-го – початку 2014 року в Україні відбулися масові протести, які зумовили зміну влади. Під час них протестувальникам протистояли правоохоронні органи й найняті владою озброєні бандити (тітушки). За словами екс-генпрокурора Віталія Яреми, лише з 18 до 20 лютого 2014 року було вбито 77 протестувальників, приблизно 700 осіб тоді дістали поранення.