Сім'ї героїв Небесної сотні вимагають притягнути до відповідальності винних у втечі екс-беркутівців
14 квітня джерело видання "ГОРДОН" повідомило, що четверо колишніх співробітників харківського батальйону спецпризначення "Беркут", які фігурують у кримінальному провадженні про розстріли протестувальників на Майдані, втекли до Росії. Сім'ї героїв Небесної сотні закликали правоохоронців стежити за переміщенням обвинувачених осіб.
Сім'ї героїв Небесної сотні вимагають притягнути до відповідальності винних у втечі колишніх бійців спецпідрозділу МВС "Беркут", обвинувачених у скоєнні злочинів проти активістів Євромайдану. Відповідну заяву оприлюднив сьогодні на прес-конференції в "Українському кризовому медіацентрі" в Києві голова громадської організації "Сім'ї героїв Небесної сотні" Володимир Бондарчук.
"Ми вимагаємо звіту від керівництва держави: чому так сталося, що вдаються втечі? Чому працівники правоохоронних органів, яких обвинувачують у злочинах (проти активістів Майдану. – "ГОРДОН"), досі перебувають на своїх посадах? Судді, які ухвалюють неправомірні рішення, досі не покарані", – сказав Бондарчук.
Також він закликав керівництво Генпрокуратури та МВС здійснювати постійний контроль за перебігом розгляду справ у судах і переміщенням обвинувачених осіб, яким обрані запобіжні заходи, не пов'язані з утриманням під вартою.
Сім'ї героїв Небесної сотні закликали міністра внутрішніх справ Арсена Авакова зустрітися з ними й дати відповіді на їхні запитання. Вони зазначили, що "протягом трьох років міністр Аваков із ними не зустрічався".
Підсумовуючи, Бондарчук сказав: "Якщо не буде адекватнго звіту щодо цих подій, ми будемо вважати, що нинішні представники влади причетні до втечі таких осіб (екс-бійців спецпідрозділу МВС "Беркут". – "ГОРДОН")".
14 квітня джерело видання "ГОРДОН" повідомило, що четверо колишніх співробітників харківського батальйону спеціального призначення "Беркут" Олександр Костюк, Владислав Мастега, Артем Войлоков і Віталій Гончаренко, які фігурують у кримінальному провадженні про розстріли протестувальників на Майдані, втекли до Росії.
У Генеральній прокуратурі України заявили, що не мають підтвердження цій інформації.
Наприкінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні відбулися масові протести, які привели до зміни влади. Під час них протестувальникам протистояли правоохоронні органи й найняті владою озброєні бандити (тітушки). За словами екс-генпрокурора Віталія Яреми, лише з 18 до 20 лютого 2014 року було вбито 77 протестувальників, майже 700 осіб тоді дістало поранення.