Горбатюк заявив про намір оскаржити рішення Луценка щодо зміни групи прокурорів у справі Бубенчика
Рішення генерального прокурора Юрія Луценка про зміну групи прокурорів у справі активіста Євромайдану Івана Бубенчика є безпідставним, заявив начальник департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.
Начальник департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк назвав втручанням у роботу слідчих рішення генпрокурора Юрія Луценка про зміну групи прокурорів у справі активіста Євромайдану Івана Бубенчика. У коментарі "Громадському" Горбатюк заявив про намір оскаржити рішення Луценка.
"Рішення генерального прокурора про зміну групи прокурорів у цій справі є безпідставним, оскільки не ґрунтується на вимогах Кримінального процесуального кодексу щодо зміни групи прокурорів. Для того, щоб прийняти таке рішення, потрібно вивчити таку справу і повідомити, в чому була неефективність. Справу ніхто не вивчав. Нарад на час прийняття рішення з прокурорами у справі ніхто не проводив. Відповідно, жодного законного обґрунтування прийняття такого рішення не було", – підкреслив Горбатюк.
Він зазначив, що рішення щодо відкликання клопотання про запобіжний захід і зміну підозри Бубенчику не узгоджували зі слідчим і прокурором у справі. Тоді як вони наполягають, що для ухвалення такої підозри було зібрано досить доказів.
"Під питанням узагалі можливість прийняття процесуальних рішень Луценком у кримінальних справах про злочини під час Майдану, адже в них він фігурує фактично як свідок", – додав Горбатюк.
У лютому 2016 року в інтерв'ю виданню Bird in Flight Бубенчик розповідав, що вранці 20 лютого 2014 року він убив з автомата Калашникова двох командирів "Беркуту". "Вони стріляли по барикадах упритул, нахабно. Я обирав тих, хто командував. Чути не міг, але бачив жестикуляцію. Відстань невелика, тому на двох командирів знадобилося лише два постріли. Я вбив їх у потилицю, і це правда", – підкреслив активіст.
У Генеральній прокуратурі України (ГПУ) тоді зазначали, що притягнути Бубенчика до відповідальності неможливо через амністію, оголошену Верховною Радою. Він проходив у справі як свідок, однак ухилявся від допитів.
3 квітня Бубенчика затримали і доправили в Печерський райсуд Києва для обрання запобіжного заходу. У Генеральній прокуратурі заявили, що активіста підозрюють у вбивстві правоохоронця і військовослужбовця внутрішніх військ, а також у замаху на вбивство військовослужбовця. Обрання запобіжного заходу цього дня за клопотанням адвокатів перенесли.
4 квітня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що розслідуванням справи Бубенчика буде займатися інша група прокурорів. Глава ГПУ зазначив, що вважає неправильною кваліфікацію його дій.
Сьогодні Генпрокуратура відкликала підозру активісту в умисному вбивстві двох співробітників правоохоронних органів і оголосила нові – посягання на життя співробітників правоохоронного органу та незаконне поводження зі зброєю.