Справа про вбивство Веремія. Апеляційний суд Києва постановив призначити Крисіну держадвоката і переніс засідання на 2 травня
На засідання Апеляційного суду Києва, де триває розгляд скарги прокуратури на умовний строк фігуранту справи про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія Юрію Крисіну, знову не прийшли його адвокати.
Апеляційний суд Києва постановив призначити фігуранту справи про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія Юрію Крисіну державного адвоката, повідомляє кореспондент інтернет-видання "ГОРДОН".
На сьогоднішнє засідання Крисіна доправили з Лук'янівського СІЗО, оскільки 29 березня Дарницький райсуд Києва заарештував його у справі про тортури на Майдані. Крисін перебував у прозорому боксі.
Його адвокати в суд не прийшли.
"Не встиг укласти договір з адвокатом. Мене закрили", – пояснив Крисін.
Прокурори й адвокати постраждалих уважають чергове неприбуття адвокатів у суд маніпуляцією і затягуванням процесу.
Сторона обвинувачення наголосила, що на останньому засіданні Дарницького райсуду Києва у справі про тортури, яке відбулося 29 березня, було троє адвокатів Крисіна.
Наступне засідання з розгляду апеляції прокуратури відбудеться за місяць – 2 травня. Суддя пояснив це великим навантаженням на суд. Він зазначив, що кілька суддів іде в короткострокову відпустку.
Перше засідання в апеляційному суді за скаргою на вирок Крисіну відбулося 1 березня. Він не з'явився, пославшись на хворобу, у підсумку суд задовольнив клопотання прокурора забезпечити примусове прибуття Крисіна.
На друге засідання він прийшов без адвокатів. Суд постановив відкласти судове засідання для ознайомлення Крисіна з апеляційними скаргами і клопотаннями, поданими у справі, і укладення договору з новим адвокатом.
Журналіста газети "Вести" Веремія було вбито під час Революції гідності – у ніч на 19 лютого 2014 року в центрі Києва. Він повертався з роботи додому на таксі. Автомобіль зупинили тітушки, витягли пасажирів і почали бити їх битами.
22 грудня 2017 року Шевченківський районний суд Києва визнав Крисіна, який брав участь у побитті, винним у хуліганстві й засудив його до чотирьох років позбавлення волі з випробним строком два роки. Це означає, що якщо протягом найближчих двох років Крисін не скоїть правопорушень, то залишиться на волі, а його судимість уважатимуть погашеною.
28 грудня Генпрокуратура подала апеляцію на умовний строк Крисіну. Сторона обвинувачення вимагає для нього реального позбавлення волі строком на шість років, а адвокати потерпілих вимагають семи років в'язниці.
26 лютого 2018 року волонтери й активісти відвідали Крисіна в дитячому відділенні Інституту серця і вилили на нього зеленку. На їхню думку, підозрюваний переховується в лікарні від засідання за апеляцією прокуратури.
Директор медичного закладу Борис Тодуров заявив, що перебування Крисіна в дитячому відділенні було пов'язане з відсутністю місць у дорослому.
У коментарі "ГОРДОН" прокурор Олексій Донський, який представляє в суді сторону обвинувачення, сказав, що у Крисіна є покровителі у владі, які допомагають йому уникнути покарання.